Kozmetikçi e-ticaret scripti

kozmetikçi e-ticaret scripti
Kozmetikçi e-ticaret scripti

Kozmetikçi e-ticaret scripti

Kozmetikçi e-ticaret scripti

kozmetikçi e-ticaret scripti

Kozmetikçi e-ticaret scripti kozmetik piyasasının ihtiyaçlarının düşünülerek yapılması zorunludur. Giyim, tekstil, bebek sektöründe olduğu gibi kozmetik sektörü de online alışveriş sitesi kurmak için çok doğru bir seçenek. 

Kadınlara yönelik kurulan online alışveriş sitelerinde doğru yol izlenildiğinde başarılı olmaması için hiçbir sebep yok diyebiliriz. Eticaret siteyi kurup, ürünleri ekleyip müşterilerin gelmesini beklemek değildir. Normal bir mağazanız olmasından daha çok zamanınızı ve işgücünüzü alır. Çünkü normal bir butiğiniz olsa, belli saatler arasında butik hizmete açıktır. Online alışveriş siteleri 7/24 hizmet verdiğinden , normal mesai saatlerinde müşterilerinizle ilgilenirken arda kalan zamanlarda da sitenin SEO çalışmaları ve içerik zengileştirmelerini sağlamalısınız. Kozmetikçi e-ticaret scripti kurmaya karar verdiğinizde, online alışveriş sitenizi oturtana kadar belli bir süre çok yoğun olacağınızı bilmelisiniz.

Kozmetikçi e-ticaret scripti

Kozmetikçi e-ticaret scripti

Kozmetikçi e-ticaret scripti açarken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Kozmetik ürünlerin varyantlarını eklerken oluşturduğunuz renk seçeneklerine resim eklenebilmeli
  • Ürün resimleri küçük olduğu için zoom ayarı iyi yapılmalıdır
  • Kozmetik kelimesi rekabeti yüksek bir kelime olduğundan seo yapısı güçlü bir script kullanmalısınız
  • Kozmetik ürünlerini XML yolu ile çekecekseniz firmanın yapısında birden fazla kozmetik tedarikçi entegrasyonunun bulunması iyi olur
  • Sosyal medya konusunda size yön gösterecek bir yazılım firması, kısa sürede sizi popüler hale getirebilir

Kozmetik üzerine online alışveriş sitesi kurarken, tasarımınıza da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bayanlar üzerinde yapılan araştırmaya göre, kadınlar online alışveriş sitesine girdiklerinde oradan alışveriş yapıp yapmayacaklarına ilk 5 saniye içerisinde karar veriyorlar. İlk göze çarpan da tasarımın ana hatları ve ürün resimleridir. Bu yüzden ürün resimlerinin kaliteli olması gerekir. Kozmetikçi e-ticaret scripti yapan firmalar genellikle pembe tonları tercih etmişler, siz de bir farklılık yapıp açık yeşil, sarı gibi tonları tercih ederek, diğer rakiplerinizden görsel bir fark yaratabilirsiniz.

Kozmetikçi e-ticaret scripti ile Benzer İçerikler