E-ticarette Ürün Adını Nasıl Oluşturmalıyım?

E-ticaret sitelerinde ürün adını oluştururken özellikle arama motorlarına uyumlu bir çalışma yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli püf nokta bulunmaktadır.

Öncelikle ürün isimlerini belirli bir mantığa oturtmanız ve kullanıcıların arama motorlarında ürününüzü bulmanızın temel koşullunu oluşturacağını unutmamanız gerekir.

Ürün adı oluştururken;

Ürün adı > Model > Marka > Ürününüzün Özellikleri gibi bir sıralama kurguladığımızı düşünelim burada önemli olan potansiyel müşterilerinizin ürünü arama standartlarını oluşturmanız.

Bir örnek verecek olursak “Fendi Mavi Kadın Elbise” terimini kullandığımızda bunun anlamı Fendi Marka mavi renkte elbise arayan kadın kullanıcılarınızın hedefinde olan bir arama terimini oluşturmuş olursunuz. Burada kendinize sormanız gereken en önemli soru eğer ben bir kullanıcı olsam bu ürünü nasıl ararım? işte bu sorunun cevabı potansiyel müşterilerinize erişmenin bir yoludur.

Temel bir mantık kuralım Marka, ürünüm nedir ve özellikleri nelerdir tüm bu soruları birleştirelim ve ürünlerimizin adlarını oluşturalım. Burada almamız gereken en büyük fayda trafik ve geri dönüşüm oranlarımızın artışı olacaktır.