E-ticaret Ürünleri

Eticaret ürünleri

Eticaret ürünleri

eticaret ürünleriE-ticaret ürünleri hakkında tüm detaylar

Online alışveriş serüveninde, e-ticaret ürünleri tahmin edeceğiniz gibi ana yapıdır. Ürünü sergileyebilmeniz, ürünün SEO çalışmaları, ürünü zamanında müşteriye teslim edebilmeniz, hepsi tedarikçi ile doğrudan ilgilidir.

Her şey e-ticaret ürününe bağlıdır, eticaret sitesinde yayınyalayacağınız ürünü tedarikçiden ne kadar uygun fiyata alırsanız ve sitenizde sergilerseniz , rakiplerinize göre daha uygun fiyata satar ve fark yaratmış olursunuz. Bu sayede siparişi verilen ürünlerinizi de alıcıya çok daha kolay ulaştırırsınız.

Eticaret Ürünleri

Eticaret Ürünleri

E-ticarette en çok hangi ürünler satılıyor

Online alışveriş sitelerini ürün bazında ayırmak çok yanlış olacaktır. Çünkü 10 yıl öncesine kadar gittigidiyor.com, hepsiburada.com gibi bünyesinde her türlü ürünü bulunduran firmalar yerine butik eticaret siteleri daha çok revaşta. Bunun sebebi hem Google ve diğer arama motorlarının alt yapısı diyebiliriz. Çünkü artık arama motorları sizin ne satmak istediğinizi bilmek istiyor, eğer eticaret sitenizde hem çiçek hem de ütü satarsanız, SEO çalışmaları ile çok da başarılı olacağınızı söyleyemeyiz. Sadece çiçek üzerine kurulu eticaret siteleri daha üstlerde çıkacaktır, tabii ütü için de aynı şey geçerli. Hangi eticaret ürünü satarsanız satın, bir konuda uzman olmaya yönelmelisiniz.

Eticaret ürünleri arasında da bebek bezi satan da var aylık çok iyi satışlar elde ediyor, pırlanta satışı yapan da var. Sanal market üzerinden gıda ürünleri satan da var, internet üzerinden ayakkabı çanta da… Aslında odak nokta ne sattığınızdan çok kullandığınız sistem altyapısı ve istikrarlı seo çalışmalarınızdır.

E-ticaret ürünleri

Eticaret ürünleri

Sosyal Medya’ nın E-ticaret’e Katkısı

Sosyal medyanın gücünü kullanarak , eticaret ürünlerinizin linkini facebookta, twitterda, instagramda yayınlayarak çok daha hızlı indexlenmesini ve tanınmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal medyada var olmayan siteler, büyük bir müşteri kaybına uğramakla beraber yok olmaya mahkum kalıyorlar.

E-ticaret Ürünleri konulu makalemize yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

E-ticaret Ürünleri ile Benzer İçerikler