E-ticaret Siteniz İçin Backlink Önerileri

E-ticaret Siteniz İçin Backlink Nedir ?

En kapsamlı tanımı ile backlink; diğer sitelerden sizin sitenize verilmiş olan bağlantılar(linkler) anlamına gelmektedir.

E-ticaret Siteniz İçin Backlink Önerileri

Backlinkler farklı sitelerden sizin sitenizi bahsetmeye değer gördüklerinin bir ispatının olmanın yanı sıra kullanıcıların bu bağlantılara tıklayarak trafiğinizin artmasını da sağlar.

Bununla beraber backlink Google ve diğer arama motorları açısından da sizin arama sonuçlarınızı etkileyen faktörlerden biri olan Pagerankinizi belirleyen en önemli etmenlerden biridir.

E-ticaret işinize devam etmek ve daha geliştirmek için son derece kritik olan arama motoru optimizasyonu konusunda elinizi güçlendirmek için backlinke ihtiyacınız var, peki bunu nasıl yapacaksınız ?

İşte anahtar kelime aramalarında sitenizin üst sıralarda yer alması için Google’ ın cezalandırmayacağı yöntemlerle, kaliteli backlinkler sağlayacak yöntemler..

Eğitici İçerikler Oluşturun

Başka insanların sizin sitenize bağlantı vermelerinin nedeni sitenizdeki içeriği bahsetmeye ve paylaşmaya değer bulmalarıdır. Bu açıdan ziyaretçilerinizin bir şeyler öğrenmesini sağlayan, onlar için e-ticaret sitenizin içeriğine paralel konularda eğitici olacak içerikler en etkilileri olacaktır.

Müşterilerinizin ürünleriniz ile ilgili merak edebilecek konulara yer vermesinin yanı sıra, örneğin bahçe ürünleri satıyorsanız bahçecilik ile ilgili ürün bağımsız eğitici içerikler yayınlamak çok işinize yarayabilir.

Yarışmalar Düzenleyin

İnsanların bir web sitesi hakkında konuşmalarını istiyorsanız bunun en iyi yöntemlerinden biri de ödüllü yarışmalar düzenlemekten geçmektedir. Düzenlenen yarışma hakkındaki yazılar sizin için bir backlink kaynağı olabileceği gibi eğer yarışmayı doğru kurgularsanız katılımcıların ödülü kazanabilmek için sitelerinde yarışmadan bahsetmeleri ve doğal olarak bağlantı vermelerini de sağlayabilirsiniz.

Bağlantılar Verin

Bağlantı almanın en iyi yollarından biri de sizin kurumsal networkünüzü yani bağlantı ağınızı genişletmekten geçmektedir. Etkinliklere, konunuz ile ilgili davetlere katılarak burada insanlarla ve özellikle de basın ve blog yazarları ile tanışabilirsiniz. Bu yöntemin zaman içerisinde çok sayıda backlink elde etmenizi sağladığını kendinizde göreceksiniz.

E-ticaret Siteniz İçin Backlink Önerileri

Ürünlerinizin İncelenmesini Sağlayın

Bireysel blog yazarları veya alanınızdaki basın mensuplarının ürünlerinizi denemeleri ve ürünlerinizi ile alakalı yazılar yazmaya teşvik etmelisiniz. Bunun için bazen basit bir rica, bazen test edilecek ürünün hediye edilmesi, bazense o yazı için sponsor olmak gerekebilir. Ancak çoğu zaman elde edeceğiniz faydaların, yaptığınız harcamalardan daha değerli olduğunu göreceksiniz.

Önemli Yayınlara Konuk Yazar Olun

Sizin alanınızla ilgili önemli yazıların genllikle yüksek bağlantılı değerleri bulunmaktadır. Bu yayınlarda yer alabilecek kaliteli içerikler oluşturarak, bu içeriklerin yayınlanmasını sağlayabilirseniz bu hem markanıza değer katacak hem de sitenize kaliteli backlink almanızı sağlayacaktır.

E-ticaret Siteniz İçin Backlink Önerileri konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-ticaret Siteniz İçin Backlink Önerileri konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

E-ticaret Siteniz İçin Backlink Önerileri ile Benzer İçerikler