E-ticarette Etkili Domain

E-ticarette Etkili Domain

E-ticarette alan adı seçerken bazı stratejiler uygulanmalıdır. Hem aramalarda çıkmak için hemde akılda kalıcı bir domain (alan adı) almanız gerekmektedir.

Ziyaretçilerin tekrar gelmesini sağlayacak bir alandı adı olmalı, akılda kalmalıdır.

Kısa ve Öz Olmalı: E-ticarette Etkili Domain seçiminizi yaparken kısa ve öz aynı zamandada akılda kalıcı bir domain seçmeniz gerekmektedir. Bu kritelerde alınan bir ad ileride marka olmanızı sağlayarak, siteye gelen ziyaretçilerin tekrar gelme oranını arttırabilir.

Sektörde yer alan önemli markaların çoğunun domaini sattığı üründen bağımsızdır. Ancak alınan domainin sade ve akılda olması trafiği arttırıcı yöndedir.E-ticarette Etkili Domain

SEO Çalışmaları:

Son zamanda alan adlarının sektörden bağımsız olması çok dikkat çekmese de, bazı sektörlerde E-ticarette Etkili Domainin  ürüne uygun olarak alınması önemlidir.

Örnek verecek olursak telefon satıyorsanız domaininizin içinde telefon kelimesi geçmesi sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasında etkili olacaktır.

Com, com.tr, net,.. Tercihi:

Alan adında com Dünyaya açılmak, com.tr Türkiye’ de ki kullanıcılara hitap etmek anlamını taşımaktadır. E-ticarette Etkili Domain bu alan adlarının yanısıra net, org, biz vb türevleride kullanılmaktadır.

Arama motorlarında uluslararası domain com olarak bilinmektedir. Ancak siz Türkiye’ de satışlar yapmak istiyorsanız com.tr yi tercih edebilirsiniz.

Bu sayede hem arama motorları tarafından bir şirket sahibi olduğunuz bilinecek hem de sizlere olan güven bu alan adı sayesinde artacaktır.

E-ticarette Etkili Domain ile Benzer İçerikler