Ücretsiz E-ticaret

Ücretsiz E-ticaret
Ücretsiz E-ticaret

Ücretsiz E-ticaret

Ücretsiz E-ticaret hakkında her şey.

Ücretsiz E-ticaret ‘in yararları

Ücretsiz E-ticaret ‘in zararları

Öncelikle eticaret ‘in tanımını yapalım. Eticaret : İnternet ortamında belli bir yazılım programı sayesinde ticaret yapacak firmaların ürünlerini yükleyerek sergilemesi ve bu sanal ortam satış yapması halidir.

Eticaret sektörü çok kısa zamanda geniş bir piyasa olgusu yaratarak büyük bir sektör haline geldi. İnsanlar küçük büyük herkes artık internette olduğu için bu alanı değerlendirdiler. Gerek eticaret yazılımları , gerek eticaret yapacak e-girişimciler gerekse tedarikçiler bu pastadan büyük dilimi aldılar. Çünkü eticaret sektörü stoksuz çalışılabilen , personel çalıştırmadan kendi başına yapılabilen büyük bir ağdır. Bize internetin sunduğu ücretsiz hizmetlerden bir tanesidir. Bu sektörde başarılı olabilenler vardır bir de büyük bir heves ile başlayıp yarı yolda bırakanlar…

Yapılan araştırmalara göre başarılı olan e-ticaret sitelerine baktığınızda; hepsinin arkasında güçlü bir eticaret yazılım firması bulunuyor. Yazılımsal gerekleri bu firma çözüyor , eticaretçiye ise sadece ürünü nasıl satacağını düşünmek ve bu yeteneğini ortaya çıkarmak kalıyor.

Peki ya başarısız olan eticaretçiler ?

Onları da şu şekilde açıklayabiliriz. İnternette var olan ücretsiz eticaret yazılımları var , bunu alıp neyi nasıl kullanacağını bilmeden para ödememenin verdiği sevinçle bu yola koyuluyorlar. Karşılarına sistemi kullanmak ile ilgili sıkıntılar çıkıyor , yazılımsal sıkıntılar çıkabiliyor , tasarımsal isteklerini yerine getiren kimseler olmuyor. Dolayısıyla sistem oturmadığından bu tür ücretsiz eticaret yazılımı kullananlar , hevesleri kursağında kalarak amatör bir girişim ile karşı karşıya kalıyorlar.

Siz siz olun ücretsiz eticaret kullanmayın! Arkanızda danışabileceğiniz bir eticaret danışmanınız olsun. Bir eticaret firmanız olsun. Siz sadece ürünü nasıl satacaksınız onu düşünün aklınızda başka konular yer etmesin.

Ücretsiz E-ticaret ile Benzer İçerikler