Ücretsiz E-ticaret Site Trafiği

Ücretsiz E-ticaret Site Trafiği

E-ticaret sitesi sahipleri için, web sitesi trafiği elde etmek öncelikle kazanç anlamı ifade etmektedir. Bu nedenle birçok e-ticaret sitesi ücretli reklamlar veya ücretsiz organik trafik ile sitelerinin trafiğini arttırabilmenin yollarını aramaktadır.

İnternet reklamları son derece etkili fakat e-ticaret sitenizin trafiğini ve satışlarını arttırmak için tek seçenek değildir. Site trafiğini daha üst seviyeler çıkarmak için birbirinden farklı ücretsiz yöntemler olsa da belli başlı yöntemler diğerlerine göre daha fazla göze çarpmaktadır.

Peki Ücretsiz E-ticaret Trafiği Nasıl Sağlanır ?

Ücretsiz E-ticaret TrafiğiE-ticaret SEO

Arama motoru optimizasyonu yani SEO gücünüzün üst seviyelerde olması e-ticaret siteleri için bir servet değerindedir.

Bu yüzden de altyapı sağlayıcınızın sunduğu SEO imkanlarını değerlendirerek web sitenizi Google, Yandex gibi arama motorlarında daha üst sıralara taşımanız, trafiğinizi ve satışlarınızı arttırmanızda size yardımcı olacaktır.

E-ticaret Blog

Blogunuzda, hedef kitleniz için yararlı olabilecek içeriklere yer vermeniz trafiğinizi arttırmanız için son derece etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Kaliteli ve değerli bilgiler sunmak, alanınızda uzman olarak konumlandırılmanızı sağlayacağı gibi bu sayede; tavsiyelerinize değer veren kullanıcıların ürünlerinizi satın alma olasılığı da artacaktır.

Her gün bir ya da iiki blog yazısı yazmanız, okuyucuların daha fazlası için sitenize gelmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Ücretsiz E-ticaret Trafiği

E-ticaret Sosyal Medya

Sosyal medya site trafiğinizi ücretsiz artırma konusunda mükemmel kanallardan biridir.

Facebook ve Twitter gibi son derece popüler sosyal mecraların yanı sıra, Google plus da güçlü Google entegrasyonu sayesinde e-ticaret sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacaktır.

E-ticaret Bağlantılar

Google sayfa sıralamasının üst sıralarında bulunan diğer sitelerden sitenize yönlendirilen bağlantılara backlink adı verilmektedir. Makalenin başında da tanımlamış olduğumuz gibi backlink, e-ticaret siteleri için büyük bir önem taşımaktadır.

Sitenizde ki ürün veya diğer sayfalara dış sitelerden verilebilecek bağlantılar, hem bu sitelerin ziyaretçilerinin e-ticaret sitenize gelmesi hem de SEO açısından size oldukça büyük avantajlar sağlayacaktır.

E-ticaret sitenizin trafiğini arttırmanız satışlarınızı attırmanızın da en önemli adımıdır. Ancak bu trafiği satışa dönüştürmek için kusursuz bir e-ticaret yapısını da sahip olmayı göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Sonuç olarak ücretsiz e-ticaret site trafiği sağlamanın yolu bu dört maddeden geçmektedir. Bunu sağlamak için düzenli bir çaba ve zaman gerekmektedir.

Sürekli bir döngü kurmanız, kısa zamanda pes etmemeniz bu noktada sizin başarılı olmanızı sağlayacak en büyük etkendir. Bütün bunları sağladıktan sonra site trafiğinizin ne kadar arttığını görecek ve bununla beraber satışlarınızı da yükselteceksiniz.

Ücretsiz E-ticaret Trafiği konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde Ücretsiz E-ticaret Trafiği konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz E-ticaret Site Trafiği ile Benzer İçerikler