Tek Ürün E-ticaret Sistemi Fırsat Sitelerine Uygulanır mı ?

Tek Ürün E-ticaret Sistemi Fırsat Sitelerine Uygulanır mı ?

Bugünkü makalemizde sizin için tek ürün e-ticaret sistemi fırsat sitelerine uygulandığı taktirde nasıl bir sonuçla karşılaşacağımızı inceleyelim.

Daha önceki yazılarımızda e-ticarete nasıl başlamamız gerektiği ve fırsat sitelerinin işleyişlerinden bahsetmiştik. Bu makalede ise iki yazılımın birleşmesi dahilinde nasıl bir sistemle karşılacağamızı hep beraber göz atalım.

Tek Ürün E-ticaret Sistemi Fırsat Sitelerine Uygulanır mı ?

İlk olarak tek ürün nedir ve fırsat sistemi nedir ? sorularını yanıtlamakla başlayalım.

Tek Ürün E-ticaret Yazılımı Nedir ?

Tek ürün e-ticaret siteleri internette duyulmuş olarak ele aldığınız bir ürününüzü satışa sunmanızı sağlayan e-ticaret siteleridir. Uzmanlar tarafından oluşturulan bir kod ve grafikerlerin usta görsel zekasının bileşmesiyle oluşturulan bu tarz sitelerde tek bir ürünün satışı yapılmaktadır.

Ön plana çıkaryılan ürünle alakalı bütün detaylar, stok drumu, onlarca fotoğraf görselleri, videoları ve ürünle alakalı daha bir çok bilgi özellik olarak siteye eklenmektedir. Tek bir ürün olduğundan dolayı tüm detaylar ince bir şekilde ele alınmaktadır.

Yönetici Paneli Durumu

Bu siteler sadece tek bir ürünün satışa sunulduğu site olmaz özelliği taşımaktadır. Diğer tüm e-ticaret sitelerinde yer alan ödeme alternatifleri (havale, eft, kapıda ödeme, kredi kartı seçenekleri, paypal,mobil ödeme vb. ) bu sistemlerde de uygulanabilir.

Müşteri destek sistemi diğer e-ticaret sistemlerinde olduğu gibi burada aktif olarak kullanılmaktadır. Bir e-ticaret sitelerinin olmazsa olmazı olarak görülen sipariş ve kargo takip bilgileri bu sitelerde de kontrol edilebilmektedir. Onlarca ürün hakkında toplu mail bildirimi yapılabilir ve geri dönüş oranları arttırılması sağlanmış olur.

E-ticaret Paket Özellikleri

Alan adı, Güvenlik önlemleri, hosting gibi sistemlerin tamamı e-ticaret siteleri içinde mevcut olarak karşımıza gelmektedir. Bu paketi almaya karar verevn firma, kurum ya da kişinin ürün girişi, açıklamaları, görsel ve videolarını eklemesi yeterli olmaktadır.

Panelde sunulan standart temalardan birisi uygulanarak başarılı ve farklı tasarımlar oluşturulabilmektedir. Bunun gibi daha birçok seçenek e-ticaret sitelerinde müşterilere sunulmaktadır.

Tek Ürün E-ticaret Sistemi Fırsat Sitelerine Uygulanır mı ?

Fırsat Sistemi Nedir ?

Fırsat sistemi satmaya karar verdiğiniz ürünün internet sitesinde; indirim kuponları, kampanya sistemi, davet et puan kazan modülü ve fazcebookla bağlan oluşturabilmenizi sağlayan sistemler olarak tanımlanmaktadır.

Bu kullanım sayesinde satmak istediğiniz ürünü rahatlıkla ön plana çıkarabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

İndirim Kuponları

İndirim kuponları müşterileriniz için özel indirimler yapabileceğiniz, rakalamlardan oluşan ve site içinde kullanıma olanak sağlayan size özel bir ayrıcalıktır.

Örneğin; belli bir limitin üzerinde alışveriş yapan müşterilerinize indirim kuponları tanımlayabilir ya da potansiyel müşterilerinize jest olarak özel günlerinde uygulayabileceğiniz indirim kuponları tanımlayabilirsiniz.

Geri Sayım

Geri sayım yani sayaç olarak bilinen bu özellik vakit kaybetmeden ürününüzü ön plana çıkartmaya yardımcı olmaktadır.

Örnek verecek olursak; İndirime girmiş bir ürününüze 24 ya da 48 saatlik bir dilim içinde satışa çıkarabilirsiniz. Sayaç özelliği ile zaman, dakika olarak ne kadar kaldığı izlenebilecektir.

Facebookla Bağlanma

Facebookla bağlanma özelliği siteye gelen kullanıcılarınıza bu özelliği sağladığınız taktirde, kullanıcılarınızın vakit kaybetmeden siteye üye olmalarını sağlayacaktır.

Böylece müşterileriniz bilgileri doldurmaya gerek kalmadan sitenize giriş yapabilecek ve Facebook’ta da size takip edebileceklerdir.

Davet Ettikçe Kazan

Daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen bu özellik kullanıcılarına davet ettikleri kişi sayısı kadar TL ya da indirim kazandırmaktadır. Bu sayede hem kullanıcı sitede daha çok kalacak hem de site trafiğiniz artacaktır.

Tek Ürün E-ticaret Sistemi Fırsat Sitelerine Uygulanır mı ? konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde Tek Ürün E-ticaret Sistemi Fırsat Sitelerine Uygulanır mı ? konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.