SEO Nedir ? E-ticaret Siteleri İçin Neden Gereklidir ?

SEO Nedir ? E-ticaret Siteleri İçin Neden Gereklidir ?

Sitemizi büyük bir heyacanla açtık. Ürünlerimizi, yazılarımı girdik. Peki neden siteye kimse gelmiyor. Cevap bilindik bir terim olucaktır SEO açısından zayıfsınız.

Peki SEO kavramı nedir ?

SEO;

İngilizce Search Engine Optimization ( Arama Motoru Optimizasyonu ) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş olan bir terimdir. Daha açıklayıcı tanımlayacak olursak arama motoların da ( Google, Yandex, Chrome, Opera vb. )  üst sıralarda listelenebilmek adına yaptığımız çalışmalardır.

SEO’ nun Amacı;

SEO ile amaç sitemizi arama motorlarında üst sıralarda listelemektir. Bu sayede firmalar daha çok kişiye ulaşmayı, daha popüler olmayı ve marka bilinirliklerini arttırmak isterler.

SEO Önemli midir ?;

Zamanla önemi dahada artan bir konudur. Her site sahibinin temel düzeyde dahi olsa bilgi sahibi olması gereken bir konudur. Çünkü SEO ile alakalı birşey yaptığımızda iyi ya da kötü bunun siteye etkisi olacaktır. SEO önemlidir hem satışlarını yükseltir hem de marka bilinirliğinizi arttırır.

SEO Nedir ? E-ticaret Siteleri İçin Neden Gerelidir ?Sorulması Gereken Sorular Nelerdir ?

Tasarımı değiştiriyorum ama yeni tasarım SEO’ ya uygun mu ?

Sayfa açılış hızı bundan etkilenir mi ?

Yazdığım yazının başlığı anahtar kelimeme uygun mu ?

Başlıklarım çok mu uzun ?

Anahtar kelimeleri etkin olarak kullandım mı ?

Yazım çok mu uzun oldu ?

Yazıya yeterince link verebildim mi ?

Resim kullandım mı ?

Yazım çok mu uzun ya da çok mu kısa ?

Bu soruların amacı sizin kendinizi sorgulamınızı sağlamak ve SEO’ ya uygunluğunuzu denetlemektir.

Yazdığın yazılara ya da ürün açıklamalarınıza başka yerden kopyala- yapıştır yapmamalı, özgün olmalısınız. Bu şekilde yapmanız dahilinde Google veya diğer arama motorları bunu algılayacak aramalarda alt sıralara düşeceksinizdir.

Bu nedenle site içerikleriniz, yazılarınız, görselleriniz ya da videolarınız kendinize özgün olmalıdır.

İşte bu noktalarda Seo bilgisine ihtiyacımız artmaktadır. Eğer bilirsek yazılarımızı buna göre düzenler site içi SEO muzu buna göre ayarlarız. Birde site dışı SEO var bunlarında baclink ve sosyal medya bağlarınızla sağlayabilirsiniz.

SEO Nedir ? E-ticaret Siteleri İçin Neden Gerelidir ?Mesela örnek verecek olursak; Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal mecralarda sitenizle alakalı bilgileri paylaşmak size avantajlar sağlayacaktır.

Sitenize gelen ziyaretçi sayısı artacaktır. Youtube’ dan da bu noktada yararlanabilirsiniz.

Paylaştığınız videolara site adresinin linkini verebilir açıklama kısmında site adresinizi paylaşabilirsiniz.

Google + hesabı oluşturmanızı ve sitenizle alaklı buralardan da paylaşımlar yapmanızı tavsiye ederiz. Sitenizdede bu bağlantıyı vermeli insanları buna teşvik etmelisiniz.

Sizin için SEO Nedir ? E-ticaret Siteleri İçin Neden Gerelidir ? konulu makalemizi oluşturduk. Sizde SEO Nedir ? E-ticaret Siteleri İçin Neden Gerelidir ? konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

SEO Nedir ? E-ticaret Siteleri İçin Neden Gereklidir ? ile Benzer İçerikler