Rich Snippets ve E-ticaret Sitelerindeki Önemi

Rich Snippets ve E-ticaret Sitelerindeki Önemi

Rich Snippets; Arama yapan, hedef müşterinize, ziyaretçinize, hayranınıza sizin sitenize daha rahat ulaşabilmesini sağlayan, arama sonucunuzu dolayısı ile sitenizi daha cazip kılan bir SEO uygulamasıdır.

Kısaca Rich snippets sayfanızda belirli şema kurallarına uyarak hazırladığınız kodların arama motorları tarafından yakalanması ve arama sonuçlarında bunları sonuç olarak göstermesi ile en iyi kullanımını bulur.

Rich Snippets her geçen gün arama motorlarında daha sık karşımıza çıkmaya ve Google tarafından daha çok aranmaya başlamaktadır. Geçtiğimiz aylardan Google tarafından yapılan açıklamalara göre bu konuya dikkat çekerek bunun e-ticaret siteleri için çok önemli bir konu olduğundan da bahsetmiştir.

Peki Rich Snippetsın, E-ticaret Sitelerindeki Önemi Nedir ?

Kullanıcı Dikkatini Sitenize Çeker; Arama sonuçlarında sitenize ürün,yıldız, video vb. ekleri sonuç olarak göstererek, arama sonuçlarında daha dikkat çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Rich Snippets ve E-ticaret Sitelerindeki Önemi

 

Sorgularla Alakalı Sonuçları Anında Gösterir; Sitenizde sorgulama yapmak için kullandığınız resim, video, yemek tarifleri vb. bilgileri anında gösterir. Bu sayede sitenize olan hit sayısı ve trafik artmış olur.

Ziyaretçi Dönüşümünü Arttırır; Sitenizle alakalı aramalardan gelen müşteriler sitenizi hemen terk etmek istemezler. Sitenizi, ürünlerinizi; haber ve makalelerinizi incelerler. Bu da sitenize gelip terk eden müşteri oranınızı düşürmektedir.

Bu açıdan bakıldığından SEO açısından çok avantajlıdır. Her zaman ziyaretçiye yönelik uygulamalar yapmak, sitenize avantajlar ve artılar sağlayacaktır. Bunları gözardı etmemelisiniz.

Google şu anda bu uygulamaya büyük bir dikkatle yaklaşmaktadır. Bu uygulamayı kullanan siteleri takip etmektedir. Şühesiz ki bu uygulama ileride daha çok gelişecek ve daha farklı uygulamalara olanak tanıyacaktır.

Rich Snippets ve E-ticaret Sitelerindeki Önemi konulu makalemizi sizzler için oluşturduk. Sizde bu konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.