Profesyonel Bir E-ticaret Nasıl Olmalı ?

Profesyonel Bir E-ticaret Nasıl Olmalı ?

Ticaret yapmak eskiden oldukça ön planda ve kazançlı mesleklerden biriydi.

Ancak günümüzde geleneksel ticaret yöntemleri yerini e-ticarete bırakmakta ve fiziksel mağazalar kendilerini, İnternet ortamına taşımaktadır.

E-ticaret sayesinde kullanıcılar dışarıya çıkmalarına gerek kalmadan oturdukları yerden istedikleri mal ve ya hizmetleri satın alabilmekte, Dünya ‘ nın her yerine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

E-ticaretin giderek büyüme gösterdiği şu zamanlarda ücretsiz e-ticaret yazılımları kullanmak ya da yaptırmak büyük bir yük gibi görülmektedir.

Çünkü bu tarz yazılımların kullanımı kolay ancak destek imkanı açısından oldukça maliyetli olmaktadır.  Ücretsiz e-ticaret yazılımları yerine Profesyonel e-ticaret yazılımlarını tercih eden kullanıcıların oranı oldukça çoktur.

Bunun sebebi e-ticaret yazılımlarında sunulan gelişmiş özellikler ve destek hizmetlerinin sunuluyor olmasından kaynaklanmaktadır.profesyonel-e-ticaret.

Profesyonel e-ticaret yazılımları barındırmış olduğu özelliklerin haricinde sağlamış olduğu güvenlik önlemleriyle de ücretsiz yazılımlardan bir adım önde olmaktadır.

Ücretsiz yazılım da yer alan güvenlik açıkları kullanıcıları ve müşterileri olumsuz yönde etkileyebilir, e-ticaret sitelerinin marka imajını kötü anlamda zedeleyebilmektedir.

Müşteriler bir markaya duydukları güveni bir kere kaybettikten sonra bu güveni yeniden kazanmak oldukça zor olacaktır.

E-ticaret yazılım firmalarının profesyonel e-ticaret kapsamında sundukları özellikler arasında; Özel tasarım, Mobil Tema, Entegrasyonlar, Sosyal Medya gibi özellikler yer almaktadır. Profesyonel e-ticaret yazılımları aynı zamanda kişiye özel proje ve ek modül ihtiyaçlarınıda karşılamaktadır.

Tabi bunun için yazılımın esnek ve geliştirilebilir bir altyapıya sahip olmasını gerektirmektedir. Hazır yazılımlarda bu ihtiyaç rahatlıkla karşılanırken ücretsiz yazılımlarda böyle geliştirmeler yapmanız ya da ek modüller yazdırmanız sizin açınızdan hem risk hem de maliyete neden olmaktadır.

Neden Hazır E-ticaret Paketi Almalıyım ?

Profesyonel e-ticaret altyapıları size hem eğitim hem de SEO altyapısı açısından avantajlar sağlarken ücretsiz yazılımlar bu açılardan yine eksik kalacaktır. Hem zamanınız hem de sermayeniz açısından hazır tasarımlar tercih etmeniz doğru bir Bütçe planlaması açısından avantaj sağlayacaktır.

Profesyonel e-ticaret yazılımları aynı zamanda sınırsız web alanı ve trafik imkanı sağlamaktadır. Bu özelliklerin yanında aynı zamanda günlük ya da haftalık olarak site yedeklemeleri yapılmaktadır.

Yedekleme yapılarak doğabilecek yanlışların önüne geçilmeye çalışılmakta ve site kayıpları gibi durumların yaşanması önlenmektedir.

Ücretsiz e-ticaret yazılımlarında bu gibi durumlar için sizin takip edip yedekleme almanız ya da bu noktada ek maliyet oluşturarak bir eleman ya da yardımcı olabilecek biriyle anlaşma yapmanız gerekecektir.

Kullanıcılarınıza sunacağınız ödeme yöntemleri için de Banka ya da Sanal pos sağlayan firmalar için de hazır yazılımlar daha güvenilir olmakta ve hazır yazılımlar entegrasyonlar e-ticaret yazılımı sağlayan firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ücretsiz e-ticaret yazılımlarında arama motorlarına bağlı olarak yapılması gereken yeni güncellemeler de ek zaman ve işi bilmiyorsanız size maliyete neden olacaktır.

Profesyonel e-ticaret yazılımlarında güncellemeler belirli periyotlarda, otomatik olarak yapılmakta ve bu sırada e-ticaret siteleri hiçbir zarar ya da kayıpla karşı karşıya kalmamaktadır.

Zamandan ve sermayeden tasarruf etmek isteyenlerin tercihi yukarıda saymış olduğumuz maddelere bakılarak hazır tasarımlardan yana olacaktır.