Facebook Hesabı ile Mobil Ödeme

Facebook Hesabı ile Mobil Ödeme

Bu zamana kadar sosyal medya haberleri ile ilişkilendirdiğimiz Facebook, mobil ödeme atağı ile mobil ticarettede güç kazanmaya başlayacak.

Paypal ödeme modeline benzer şekilde Facebook Login ile çalışan mobil ödeme alternatifi ile Facebook ve e-ticaret sitelerinin bağlantılarının epey değişeceği görünmektedir.

Bu yeni fikrin önümüzdeki ay JackThreads.com üzerinden denemeleri yapılmaya başlanacaktır. Facebook mobil ödeme hizmeti ile Facebook kullanıcıları hali hazırda yer alan Facebook Credits ve Facebook Gifts hesaplarıyla alışveriş yapma imkanı bulabileceklerdir.

Tabi kredi kartı bilgilerini paylaşmak isteyen kişilerde bu mobil hizmetten yararlanabieceklerdir.

Facebook Hesabı ile Mobil Ödeme Çok YakındaÇok yakında açılacak olan bu uygulamanın Facebook ödeme uygulamasının kullanımı Paypal ödeme kullanımına benzemektedir; İki servistede tekrar tekrar kredi kartı bilgilerini paylaşmaya gerek kalmamaktadır.

Bu hizmet ile alışveriş yapacak olan kullanıcıların verile ile Facebook’un alt yapısı olan kullanıcı verisi toplama ve reklam verenlere bu yolla daha kaliteli hizmetler sunma hamlesinin güç kazanacağıda tahmin edilebilir ve görülebilir bir gerçektir. Yani Facebook tabiri caizse bir taşla iki kuş vurmayı hedeflemektedir.

Dolayısıyla Facebook’un mobil ödeme hizmetini Paypal ödemesine rakip olarak görenlerin sayısı giderek artmaktadır.

Tabi ki çok kısa bir süre önce duyurulan Log In Wıth Paypal ile de iki uygulamanın benzerliği dikkat çekicidir. (Tabi bu arada daha Facebooktan bir hamle gelmediği için kesin bir benzerlik var diyemiyoruz.)

Facebook Hesabı ile Mobil Ödeme Çok YakındaBu uygulamanın başarılı olup olamayacağı ya da kullanıcıların bu uygulamayı kullanıp kullanmayacağını zaman içinde göreceğiz.

Kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyen kullanıcıların oranı tahminimce yüksek olacaktır.

Ancak yinede Facebook bu hamlesiyle kendisini var etmiş online alışveriş ve mobil ödemelerde değişmeler ve gelişmeler olacağına dikkat çekmiştir.

Facebook Hesabı ile Mobil Ödeme konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde Facebook Hesabı ile Mobil Ödeme konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.