5 adımda e-ticaret fikrinizi nasıl gerçeğe dönüştürürsünüz?

5 adımda e-ticaret fikrinizi nasıl gerçeğe dönüştürürsünüz?

5 adımda e-ticaret fikrinizi nasıl gerçeğe dönüştürürsünüz? E-ticaret is modeli Girişimcisiniz ve aklınızda bir e-ticaret modeli mi yer almakta peki bundan sonrası için neler yapmalısınız?

1.Adım Öncelikle yapacağınız iş fikri ile ilgili araştırma yapmalısınız? Bu işi ülkenizde kaç kişi yapıyor?

Dünyada örnekleri var mı? İşin gelecekteki durumu nedir?

Para akışınız bu iş için yeterli mi? Yeteri kadar iyi destek verebilir misiniz?.Bu gibi soruların yanıtlarını iyi analiz etmeli ve kurgulamalısınız.

2.Adım Yapacağınız e-ticaret modeli  ile ilgili detaylı bir pazar araştırması yapmalısınız.Bu işi yapan rakipleriniz var? Rakiplerinizin maliyet analizleri ve bu işteki karlılık durumları nedir?

Bu pazarda sizin durumunuz nedir ve ne kadar geliştirebilirsiniz?

3.Adım İlk iki adımı oluşturduktan sonra sıra sitenizin yazılımına geldi.Burada istenilen e-ticaret sitesinin alt yapısı güvenilir, beklentilere cevap veren ve görsel anlamda sade ve basit olmalıdır.

Bu şekilde insanların rahatça aradıklarını bulduğu ve akıllarının karışmadığı yapıya ulaşabilirsiniz.

4.Adım Sizi diğer firmalardan ayıran nedir? Kendi iş modeliniz işin farkındalık oluşturun! Gerek satış stratejinizle gerekse tasarımsal kimliğinizle yapacağınız farklılıklar potansiyel müşterileriniz üzerinde iyi bir etki sağlayacaktır.

5. Adım Son olarak sitenizi sürekli olarak güncel tutmanız sizi takip eden müşterileriniz buna bağlı oluşacak olan viral pazarlama açısından büyük bir yarar sağlayacaktır.