E-ticarette Sanal Pos İşlemleri Nasıl Yapılır?

E-ticaret ve Sanal Pos İşlemleri

E ticaret ‘te satış yaptığınız sürece ödemelerinizi alabileceğiniz işlemler belirlidir , iyi yanları da vardır örneğin müşterileriniz veresiye talebinde bulunamazlar.  Ödemelerinizi havale ile ödeme , kapıda ödeme ya da e-ticaret için sanal pos işlemi ile ödeyebilirsiniz.

Rgs Yazılım Sanal Pos uygulamaları için Türkiyede’ki tüm bankalar ile anlaşmalıdır. Rgs Yazılım ‘ın anlaşmalı olduğu bankaları bankaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Garanti Bankası sanal pos uygulamaları , Yapıkredi sanal pos uygulamaları , Ziraat Bankası sanal pos uygulamaları , Vakıf Bank sanal pos uygulamaları , Denizbank sanal pos uygulamaları , Finans Bank sanal pos uygulamaları , İşbank Sanal pos uygulamaları , Citibank sanal pos uygulamaları , Hsbc Bank sanal pos uygulumaları , Bankasya sanal pos uygulamaları , Kuveytturk sanal pos uygulamaları vb.

Rgs Yazılım olarak çalışmayı düşündüğünüz bankalar ile çalışmıyorlar ise bu durumu Rgs Yazılım ekibine bildirebilirsiniz  , gerekli çalışmaları yaparak sanal pos işlemini sisteme uyarlayabilirler.

Sanal pos uygulamaları hem müşteriler açısından hem de e-ticaret işinde olanlar için en güvenilir ödeme sistemidir , tüm sorumluluk bankalara aittir ve de herhangi bir olumsuzlukta firmanın bilgilerini de kart sahibinin bilgilerini de kontrol ederek ödeme işlemini onaylar.

Sanal Pos görüşmeleri hangi aşamada devam etmektedir?

“Bazı  e-ticaret firmaları sanal pos’u size bizler veriyoruz siz hiç bankalar ile görüşmeyecekseniz.” deseler de bu tamamen gerçek dışıdır. Çünkü bankalar karşılarında e-ticaret sitesi kurulumunu yapan kişiyi değil e-ticaret sitesi sahibini muhatap olarak görmek istemektedirler.

E-ticaret yazılımları sadece ve sadece sanal pos uygulamalarını destekleyebilirler. Bankanın verdiği onay kodunu yazılıma ekleyerek sisteme uyarlayabilirler. Bankanın size onay kodunu vermesi ise zor bir işlem değildir.

Sizden şirketin bazı belgelerini isteyeceklerdir ve satışlarını yapacağınız e-ticaret sitesi üzerinden çeşitli incelemeler yaparak bu işlemi onaylar. E-ticaret sitesinin ne satış yaptığını , sitenin güvenilir olup olmadığını bazı kriterlere bakarak incelerler.

 

E-ticarette Sanal Pos İşlemleri Nasıl Yapılır? ile Benzer İçerikler