E-ticaret Sitesi Dönüşüm Arttırma için Tasarım

E-ticaret sitenizde daha fazla dönüşüm elde edebilmek için kullanıcılarınızın alışveriş yolculuğunda adım atmış olduğu her adımı titizlikle incelemeniz gerekmektedir. Kullanıcılarınız e-ticaret sitenizi ziyaret ettiklerinde açılış sayfasından ödeme sayfasına kadar her bir sayfanın üzerinde düşünülerek dikkatli ve profesyonel bir şekilde tasarlanması gerekmektedir.

E-ticaret sitenizde dönüşüm oranını arttırmak için sitenizi nasıl tasarlanması gerektiği ile ilgili sizlere bir kaç yol aktarmaya çalışacağız.

CTA(call to action) olarak tarif edilen e-ticaret sitenizin harekete geçirici mesajları belirli olması gerekmektedir. Genellikle e-ticaret sitelerinde harekete geçirici mesaj olarak “şimdi al” , “sepete ekle” vb. mesajları ve bu mesajların belirgin olmasını sağlamak amacıyla zıt ve belirgin renkler ile tasarım araçları kullanılır. E-ticaret sitenizin CTA’ları kısa ve dikkat çekici olmalıdır. E-ticaret sitenizin amacına uygun olarak CTA’ları pazarlamaya kullanabileceğiniz gibi blog sitenizde devamı şeklinde bir ibare geçebilmektedir.

E-ticaret sitenizde alışverişe dönüştürmek için aciliyet duygusu oluşturmaya çalışın. Bu işlemi reklam için oluşturduğunuz kelimelerde şimdi alışveriş yap yada hemen yap gibi farklı türevlerde kelimeleri kullanarakta yapabilirsiniz.

Ödeme yöntemlerinizi oluştururken tek tıkla alışveriş yapacak kolaylıkta olmasına özen gösterin. Ödeme yönteminizi ve adımlarınızı kısaltmanız sepet geri dönüşüm oranlarını da azaltacaktır. Geri dönüşüm oranlarınızı arttırmak için ödeme yöntemlerinizi büyük oranda sadeleştirmeye çalışın.