Ucakbileti.com.tr’den Uçuz Uçak Bileti Arama İpuçları?

Ucakbileti.com.tr’den Uçuz Uçak Bileti Arama İpuçları?

Online uçak bileti satışı yapan ucakbileti.com.tr , ziyaretçilere tüm havayolu firmalarını karşılaştırarak en ucuz uçak biletini sunmayı hedefleyen yeni nesil bir metasearch sitesidir.

Site Thy, Atlasjet, Anadolujet, Sunexpress gibi havayolu firmalarını birbirleri ile karşılaştırarak, seyahatleri  daha ucuza getirmeyi planlamaktadır.

Ucakbileti.com.tr’den Uçuz Uçak Bileti Arama İpuçları…

Ayrı ayrı havayolu firmalarının sitelerinden tek tek arama yapmak yerine www.ucakbileti.com.tr üzerinden tüm havayolu firmalarını birarada karşılaştırmak; fiyat, tarih, zaman bilgilerine tek bir arayüz üzerinden göz atmak mümkün hale getirilmiştir.

Ziyaretçiler bu vesile ile vakit ve bütçe ekonomilerini kontrol altında tutabilmektedir.

Son derece gelişmiş filtreleme özellikleriyle gidilmek istenilen bölgenin havayolu firması, saati, günü, aktarmalı-aktarmasız uçuş kontrolü, fiyat aralığına göre search yapabilme opsiyonu ile ziyaretçilerin kendi uçuş planına göre arama sonuçlarını özelleştirebilmesine de imkan tanınmaktadır.

Her geçen gün algoritmalarını geliştirerek ucuz uçak bileti bulma konusunda  kendini yenilemeyi amaç edinen ucakbileti.com.tr firmaların izledikleri fiyat politikalarını çözümleyip ziyaretçiler için fiyat uyarı sistemleri geliştirmeyi planlamaktadır.

Havayolu firmalarının arz-talep ilişkini temel oturtarak fiyat politikalarını ve uçak bileti fiyatlarını belirliyor olması, arz-talep dengesinin detaylı çözümlenebilir yapılar kurulması ile ucuz uçak bileti sağlanabileceği anlamına gelmektedir.

Uçak bileti fiyarını belirleyen temel kanı taleb’in çok olduğu dönem, saat, gün ve seferlerde bilet fiyatlarının artması olarak açıklanabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ipuçları ise aşağıda listelenmiştir:

Havayolu Firması Tercihi:

Her bir havayolu firmasının birbirinden farklı fiyat – kalite prensip’leri bulunmaktadır. Kalite’den ödün vermeyen firmalar genellikle prestij ve konfor üzerine strateji belirlemektedir. Diğer firmalar artan rekabet koşullarında ekonomik uçuş amaçlı düşük fiyat dengesi kurmayı tercih etmektedirler.

Söz konusu olan firmalar uçak içi yeme-içme gibi bazı kısıtlamalara giderek, bilet fiyatlarını düşürme peşindedirler. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı bilet fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir.

En uygun uçuşu bulmak için bu sebeple ucakbileti.com.tr gibi fiyat karşılaştırma sitelerine gittikçe daha çok ihtiyaç duyulacağı öngörülmektedir.

Havaalanı Seçimi:

Gitmek istenilen şehrin birden fazla havaalanı bulunması fiyat dengesini değiştirebilmektedir.

Istanbul şehri örneğinden yola çıkacak olunduğunda şehir içinde yer alan Sabiha Gökçen ve Atatürk Hava Limanı, havayolu firmasının aynı olmasına rağmen farklılıklara sahip olabilmektedir.

Genel arz talebinden yola çıkacak olursak Atatürk Hava Limanı’na nispeten Sabiha Gökçen kalkışlı ve inişli uçuşlarda daha ucuz uçak bileti bulmam daha mümkün olabilmektedir.

Saat Ve Gün Esnekliği:

Gün içerisinde birden fazla sefer yapıldığı düşünüldüğünde her bir sefer’in yine genel prensip olan arz dengesine göre farklılıklar göstermesi olağan gelmiştir.

Eğer gün ve saat konusunda değişken olunabilirse, farklı saat’lerdeki seferlerin fiyatlarını öğrenerek tasarruf edebilmek mümkündür.

Genel kitle’nin tercih ettiği saatlerin dışında gece, sabaha karşı yapılan seferler daha ekonomik fiyata mal edilebilmektedir.

Saat konusuda birden fazla seferin bulunamaması durumunda tarih değişkenliği ile uçak bileti fiyatını düşürmek mümkün olabilmektedir.

Gitmek istediğiniz bölgeye hafta sonu değil, hafta içi uçmak istediğinde veya mevsimsel yoğunluğun yaşanmaktadır.Bölgeye mevsim dışında gidilmek istenildiğinde de fiyatlarda ciddi seviyede düşüş görülebilmektedir.

Erken Rezervasyon:

Eğer gün ve mevsim konusunda esneklik sağlanamıyor, talep yoğunluğunun fazla olduğu zamanda seyahat edilmesi değiştirilemiyorsa o zaman sehahatcilerin erken rezervasyon ile yoğunluk yaşanmadan önce davranmaları gerekmektedir.

Ancak bu noktada unutulmaması gereken bir nokta bulunmaktadır. Erken rezervasyon ile satın alınmış bir bilet fiyatı mevsimselliğin ve uçuş saatinin yaklaşması ile değişebilmektedir. Bu durum satın alınan biletin daha altına bilet bulunabildiğini göstermektedir.

Buna sebep olan konu ise büyük tur firmalarının toplu bilet iptali yapmalarından kaynaklanmaktadır.