Sosyal Medyada E-ticaret Etkisi

Sosyal Medyada E-ticaret EtkisiSosyal medya milyarlarca insanın kullanım alanını kapsamaktadır. Otobüste, dışarıda, evde zamanımızın büyük bir çoğunluğunu sosyal medyada paylaşımlar yaparak geçiriyoruz . Bu kadar çok hareketin olduğu sosyal medyaya insanlar biraz da  e-gazete gözüyle bakıyor. Türkiye’deki aktif Facebook kullanıcısı 35 milyonu , Twitter üye sayısı ise 5 milyonu geçmektedir. En çok veri paylaşımının yapıldığı Sosyal Medyada E-ticaret Etkisi tabi ki  e-ticaret satışlarında büyük rol oynamaktadır.

 Sosyal Medyada E-ticaret EtkisiBazı firmalar Facebook’ta takipçi sayısının arttırılmasına ilişkin ödüller bile vermektedir. Sosyal Medyada E-ticaret Etkisi sayesinde markaların bilinirliği artmakta bu reklamlar  sayesinde firmaların kampanyaları ve yeni ürün duyuruları ses getirmektedir. Bu şekilde müşterilerinizin ürünlerinizi alma potansiyelini arttırabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre Sosyal Medyada E-ticaret Etkisi  sayesinde satışlarda yükselme meydana geliyor. Sosyal medyadaki paylaşımlar insanlarda albeni duygusunu tetikliyor. Bu sayede satışlarınızda artmalar olacaktır.  Peki sosyal medyada ses getirmek için neler yapmalısınız ? Sayfanızı müşterilerinizle samimi ilişkiler kurmak amacıyla düzenlemelisiniz. Sosyal medyada sürekli aktif olmalı, paylaşımlar yapmalı, bu konuda müşterilerinizin yorumlarını da almalısınız. Sosyal medyadaki kurumsal imajınızı belli etmeli müşterilerinizdeki güven duygusunu sarsmamalısınız. Yaratıcılığınızı kullanarak rakiplerdenizden önde olmaya çalışmalısınız .

Yapılan araştırmalara göre Facebook’taki yaş ortalamasına bakılarak en çok Facebook kullanıcısı yaş grubunun 18 – 25 yaş aralığı olduğu belirlenmiştir . Buna bakılarak paylaşımlarınızı o gruba yönelik olarak da düzenleyebilirsiniz. Ayrıca yapılan sıralamaya göre internette en yoğun kullanılan siteler Google , Facebook , Youtube olarak bilinmektedir. Unutmayın ki e-ticarette sosyal medya desteği sağlayan firmalar sosyal medyayı kullanmayanlara  göre bir adım öndedir.

Sosyal Medyada E-ticaret Etkisi adlı konumuza sizde yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.