İşletmeler için Online Mağaza Açmak

İşletmeler için Online Mağaza Açmak

İşletmenizde mevcut olarak bulunan mal ve hizmetleri internette satmak istiyorsanız e-ticaret sistemini kullanmanız gerekmektedir.

E-ticaret sitesi online olarak satış yapabilmeniz için gerekli tüm imkanı sunmaktadır.  Ürün ve mallarınızın özellikleri, fiyatları ve görselleri ile birlikte siteye eklenmesi ve arkasından satış yapılabilmesini sağlarlar.

İnternetten ürün satmak işletme sahibi olanlar için oldukça kolaydır. Ürünleri faturalandırabileceğiniz bir şirketiniz var ise e-ticaret paketlerini gün içinde kullanarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret sistemleri kullanmaya karar vermeniz dahilinde özel tasarım talebiniz olmazsa bir günde içinde kurabileceğiniz ve satış yapabileceğiniz bir sistemdir.

E-ticaret Sitesi (Online Satış Sitesi) Açarken İzlenmesi Gerekenler

İlk yapılması gereken alan adı (domain) belirlemektir. Alan adı internette sahip olacağınız sitenin adı olacaktır. Alan adı alındıktan sonra e-ticaret uzmanları tarafından siteniz kendi sunucularında barındırılmaktadır.

Yazılım ekibi tarafından kurulumunuz gerçekleştirilir. Bu noktada kullancağınız ödeme sistemlerine karar verebilirsiniz.

Genel olarak tercih edilen 3 ödeme alternatifi bulunmaktadır. Kredi kartı, havale ve eft., kapıda ödeme. Bu sistemlerin tamamının altyapısı online olarak satış sitenizde hazırdır. Ancak kredi kartı ödemeleri alabilmeniz için sanal pos başvuruları yapmanız gerekmektedir.

Havale ve eft ile ödeme alabilemk içinde bankalardan hesap numarası açtırmanız, tahsilatlı kargo yöntemi ile ödeme alabilmeniz içinde herhangi bir kargo firmasıyla anlaşma sağlamanız gerekmektedir.

Online Mağaza AçmakOnline Mal ve Ürün Satış Mağazasını Kurduktan Sonra

İnternette sahip olduğunuz mal ve ürünlerinizi satışa sunabilmeniz için gerekli olanlar yukardıa anlatıldığı gibidir.

Bu noktadan itibaren artık mal ve ürünlerin satışlarını yapabilmeniz, ürünlerin fotoğraflarını, açıklamaları, stok bilgilerini, fiyat bilgilerini sitenize girmeniz gerekmektedir.

Eğer tedarikçi bir firmanız var ise o firmanın ürünleri hakkında toplu işlem bilgisi mevcut ise beraber çalışmış olduğunuz yazılım ekibi tarafından dakikalar içinde sitenize ürünler eklenmektedir.

Ürün, ürün kategorisi, sayfa ekleyebilmek ve e-ticaret online satış sitenizde değişiklik yapabilmeniz için bir adet yönetim paneli size sunulmaktadır. Panelin kullanımı genelde oldukça kullanışlı ve kolaydır.

Bunu yanında beraber çalışmış olduğunuz yazılım firması size yönetim paneli konusunda detaylı bir görüş sağlayacaktır. Bu eğitimlerin ardından panelinize ürün, fotoğraf, fiyat, stok durumu, haber, makale ekleyebilir, Sitenize ilgi çekici bannerlar tasarlayabilirsiniz.

Eğer bu konuda aklınızda soru işaretleri varsa e-ticaret firmalarının demo taleplerini inceleyerek neler yapabileceğinizi görebilirsiniz. Unutmayın herşey inanmakla başlar.

Online Mağaza Açmak konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde Online Mağaza Açmak konulu makalemize görüş ve yorumlarını ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.