Mobil E-posta Dönüşümlerinde % 52 Artış

Mobil E-posta Dönüşümlerinde % 52 Artış

Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biride gün içinde gelen e-postaların kontrolünü gerçekleştirmektir. Her an her yerde bir sıkıntı yaşamadan e-postalara kolayca erişilebiliyor olması sebebiyle kullanıcıların büyük çoğunluğu e-postalarına mobilden bakmaktadırlar.

Yapılan araştırmalardan bunu doğrular nitelikte olmaktadır. Yurtdışında yapılan araştırmalara göre e-ticaret kullanıcılarının yolladıkları e-postaların % 55 ‘lik bir bölümünü akıllı telefonlar ve mobillerden üzerinde bakılmaktadır.

E-posta üzerinde gelen gelirlere bakacak olursak; 2013 ün son zamanlarında açılan e-postaların % 18 ‘i masaüstü pc ile olup artarken, mobil cihazlardan açılan e-postaların dönüşümü geçtiğimiz yıla oranla % 52 artış göstermiştir.

Mobil E-posta Dönüşümlerinde % 52 Artış12 farklı enstitü ve 59 farklı şirket tarafından yapılmış olan araştırmada 6,5 milyar e-posta incelemesi yapılmıştır. Bu e-posta açılımlarının % 55 ‘i mobil cihazlardan olurken, Bilgisayardan açılımların oranı ise % 36 ‘dır. Hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlardan açılan e-postaların oranı ise % 9 seviyesindedir.

B2B E-ticaret şirketlerine bakıldığında ise yine e-postaların mobilde açılma oranları % 52 ile önde olmaktadır.

Bilgisayarda açılan e-postalarının oranı % 46 olarak belirtilmektedir. Bunun dışında hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan bakılan e-posta açılımlarının oranı % 2 olarak belirtilmektedir.

2013 verilerine dönecek olursak 2013 ‘ün ortalarında e-posta açılım oranlarına bakarsak mobil cihazlardan bakılan e-posta oranları % 30 , biraz daha ilerleyen zamanlardaki e-posta açılım oranları % 45 ve % 55 yükselmiştir.

Mobil cihazlardan açılan e-posta oranlarının dönüşüm oranı ise % 18 olarak hesaplanmıştır. Mobil cihazlara göre e-ticaret satın alımlarına gelecek olursak gelen siparişlerin % 59 ‘unu İpad, % 24 ‘ünü İphone, % 16 sını Android işletimli sistemler, % 1 ‘i ise diğer telefonlardan oluşmaktadır.

Mobil cihazların günlük kullanım artışlarının artmasıyla beraber kullanıcıların alışkanlıkları da değişmeye devam etmektedir. Daha önce yapılan araştırmaların sonuçlarına göre kullanıcıların mobilden açılmayan e-postaları okumadıklarını ve e-postalarını sildikleri saptanmıştır.

Bu nedenle firmaların e-ticaret işine girerken mobil uyumluluklarını unutmamaları gerekmektedir.

Sizler için Mobil E-posta Dönüşümlerinde % 52 Artış konulu makalemizi oluşturduk. Sizde Mobil E-posta Dönüşümlerinde % 52 Artış konulu makalemize yorumlarınızı ekleyerek görüş ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.