Google’daki Satışlarınızı Koruyun

Google’daki Satışlarınızı Koruyun

E-ticaret son dönemlerde rekabetin kıyasıya seyrettiği bir yarıştır. E-ticaret site sahipleri, arama motorları dalgalanmaları ve sektörlerinde ki rakipleri karşısında; sıralamada yükselmelerini sağlayacak yasal arama motoru optimizasyonu çalışmaları yaparak,

Google' da Satışlarınızı Koruyun

Orijinal içerik üreterek bunları web üzerinde paylaşarak yarışmaktadır.

Bu zorlu yarış sırasında bazen e-ticaret sahipleri; yeni bir yapı değişikliği ya da Google tarafından cezalandırılmaları sebebiyle, yüksek oranda trafik ve buna bağlı olarak satış kaybı yaşayarak başladıkları noktaya geri gönderilebilmektedirler.

Peki bu krizin önüne geçebilmek için neler yapılmalı ?

Sizler için bu makaleyi oluşturduk ve neler yapılması gerektiğini sıraladık.

Google’ da Satışlarınızı Koruyun

Sosyal medya üzerinden oynayın

Bugüne kadar site trafiğinizi üst sıralarda tutabilmek için yalnızca Google üzerinden çalışmalar yapmış olabilirsiniz.

Eğer öyleyse, hemen aktif olarak sosyal medya ağlarında ürünlerinizi pazarlamaya başlamanızda büyük faydalar bulunmaktadır.

Bunun için, öncelikle Pinterest’ ten ve Facebook’ tan başlayarak sosyal medya girişleri yapabilirsiniz. Bu sırada Twitter ve özellikle Instagram’ ı da unutmamakta yarar vardır.

Google Analytıcs’ e göre, e-ticaret site trafiklerinin yüzde 45′ i ; arama motorları dışındaki kaynaklardan (sosyal medya, bloglar, ve diğer tavsiyelerden) gelmektedir. Buna bağlı olarak, bu araçların her birine harcanan vakit ve emek ziyan kaybı değil aksine trafiğinizi ve satışlarınızı arttırmaya yönelik yöntemlerdendir.

Google' da Satışlarınızı KoruyunDiğer satış kanallarını göz ardı etmeyin

E-posta göndermenin, sayfa görüntüleme ve satışları arttırdıkları bilinmektedir. Bu sebeple müşterilerinize haftada 2-3 kez e-posta göndermeniz size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Yapılan araştırmalar, e-posta gönderimi için en uygun günün Pazartesi olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca akşam vakti e-posta göndermek düşük tıklama tercihi olsa da, bu vakitten sonra gönderilen e-postaların açılma oranı diğerlerinin dönüşüm oranlarına bakıldığından bu açıdan daha yüksektir.

Öğle vakti ( Özellikle sabahları geç saatler ) e-posta gönderimlerinde ise; daha iyi bir açılma oranı sağlamak oldukça mümkündür. İnsanlar sabah ilk iş, e-postalarına bir göz gezdirmektedir ancak sabah trafiği ya da işleri sebebiyle hemen ürün satın almayı tercih etmemektedirler.

Siz de sitenizin işlek olduğu saatleri belirlemeye çalışarak ziyaretçilerinizin hangi vakit ve saatlerde alışveriş yaptığını bilerek, e-posta pazarlamada daha etkin bir hale getirebilirsiniz.Google' da Satışlarınızı Koruyun

Blog yazılarını önemseyin

Popüler bi blog yazarı, site konusunda harikalar yaratabilir. Bir yarışma veya inceleme için, sektörünüzün yatayında ki blog yazarlarıyla da farklı kitlelere hitap edebilirsiniz.

Ancak bunu ustalıkla kullanmanızda ve yazıların takip bağlantılar içermediğinizden emin olmanız önemlidir.

Google tarafından cezalandırılmak; e-ticaret sahiplerinin, SEO konusunda bugüne kadar gözden geçirmeleri ve yeni bir SEO çalışması yapmaları gerektirmektedir. Ki bu da fazladan bir yük anlamına gelmektedir.

Google’ da Satışlarınızı Koruyun konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde Google’ da Satışlarınızı Koruyun konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.