Facebook Takipçilerinizi Potansiyel Müşterilerinize Çevirin

Facebook Takipçilerinizi Potansiyel Müşterilerinize Çevirin

Facebook’ ta sadece bir sayfanızın olması bile başarılı bir sosyal medya strateji için yeterli bir düzey olarak kabul edilmektedir.

Ancak bu durum e-ticaret site satışlarını arttırmada tek başına yeterli olmamaktadır.Facebook Takipçilerinizi Potansiyel Müşterilerinize Çevirin

Facebook markanızın tanıtımı için etkili bir kanal olmakla beraber sunduğu entegrasyonlarla bir gelir haline getirilebilmektedir.

Bu sayede de Facebook’ ta takipçilerinizi önce birer müşteriye ardından size sadık olan potansiyel müşterilerinize çevirebilirsiniz.

Facebook Takipçilerinizi Potansiyel Müşterilerinize Çevirin

  • Takipçileri arttırmak adına ilk adım

İnternetteki tüm trafiğin yüzde 8.11 ni sağlayan Facebook, ürünlerinizin ve potansiyel müşterilerinizin bulunduğu sosyal bir platformdur.

Potansiyel müşterilerinize Facebook üzerinden ulaşmak ve onlarla bağ kurabilmek için öncelikle müşterilerinizi iyi tanıyor olmanız gerekmektedir.

Yaş grupları, coğrafi yerleşkeleri, cinsiyetleri, hobileri ve benzeri diğer pek çok kritere ideal hedef kitlenizi tanımladıktan sonra bu kitleye ne şekilde hitap etmeye karar vereceğinizi belirlemek oldukça kolay olmaktadır.

Bu sayede de Facebook üzerinden ulaşacağınız ideal hedef kitlenizi tanımlayarak sanki binlerce kişiyle değil tek bir kişiyle konuşuyormuş gibi tüm Facebook paylaşımlarınızı buna göre düzenlersiniz.

  • Takipçilerinizi Müşteri Adaylarına Çevirin

Facebook’ta takipçilerinizi birer müşteri adayına çevirmek için onlarla aranızda bağ olması son derece önemli bir konudur. Eğer takipçilerinize e-posta veya diğer iletişim bilgilerinizi sizinle paylaşmalarına ikna ederseniz bu söz konusu olan bağı oluşturmak için ilk adım olabilir.

Ancak bunun karşılığında sizin de onlara bir şey sunuyor olmanız gerekmektedir. Bu ücretsiz bir bilgi, bir e-kitap ve ya indirim çeki olabilmektedir.

Kaliteli ve ilgi çekici içerikleriniz Facebook üzerinde markanızın bilinirliğini arttırmanın yanı sıra, bu bağı sağlamak için de faydalı bir yöntem olabilmektedir.

  • Facebook Takipçilerinizi Potansiyel Müşterilerinize ÇevirinFacebook ile e-posta paylaşımlarını arttırmak

Facebook takipçilerinizin gözünde sizinle zaten iletişim halinde oldukları bir kanaldır. Bunun yanında bir de size e-posta adreslerini vermek konusunda çokta hevesli olmayabilirler.

Bunu sağlamak için yukarıda bahsettiğimiz ek faydaları sunarken, bşr de takipçilerinize iletişim bilgilerini girebilecekleri bir form sunmanız faydalı olacaktır.

E-posta pazarlamasının satışlara da ciddi bir faydası olduğununun altını çizmemizde de yarar var.

  • Müşteriyi adaylarınızı müşterilere çevirin

Facebook üzerinden bir bağ kurduğunuz müşteri adaylarınızı birer müşteriye dönüştürmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki e-ticaret sitenizde sunduğunuz ürünlerin faydalarını sergileyen video, içerikler veya kaliteli makaleler ile kullanıcıları e-ticaret sitenize çekmektir.

Ürünün faydasını gören kullanıcıların satın alma oranları daha yüksek olacaktır.

Facebook üzerinden özel kampanyalar düzenlemeler son derece önemli olan yöntemlerden biridir.

Sadece Facebook üzerinden belli günlerde özel bir üründe belli indirim veya ücretsiz kargo seçeneği sunmak Facebook takipçilerinizi müşterilerinize dönüştürmeniz için etkili bir yöntemdir.

Müşteri adaylarınızı birer müşteriye dönüştürmenin bir diğer etkili yöntemi onlarla yüz yüze iletişim kurmaktır.

Sadece Facebook takipçilerinizden davetli oldukları bir etkinlik düzenlemek her ne kadar yüksek maliyetli olacak bir yöntem olsa da, sadece satış değil, marka tanınırlığı açısından da son derece etkili olacaktır.

Tüm bunların dışında hali hazırda Facebook üzerinde bağ kurmuş olduğunuz müşterilere satış yapmanın muhtemelen en etkili yöntemi mağazanızı Facebook’ a taşımaktır. Bunu da kullandığınız altyapıya bağlı olarak yapabilirsiniz.

Facebook Takipçilerinizi Potansiyel Müşterilerinize Çevirin konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde Facebook Takipçilerinizi Potansiyel Müşterilerinize Çevirin konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.