E-Ticaret Sistemi

eticaret sistemi

E-Ticaret Sistemi hakkında bir okuyucumuz aşağıdaki maili tarafıma ulaştırdı, duyduğu kararsızlığa da hem benim hem de okuyucularımızın yorum yapmasını istemektedir.

Merhaba ben Ayşegül, şu anda başka bir şirkette çalışıyorum. İnterneti sık kullanan ve internette alışveriş yapmaktan keyif alan biriyim. Benim gibi internetten sipariş verip, ürünün kendisine ulaşmasını sabırsızlıkla bekleyen, milyonlarca kullanıcıdan bir tanesiyim.

Online alışveriş yöntemiyle sık sık alışveriş yapan biriyim ve mağazadan satın almaya göre daha kolay. İnternetten satın alırken mağazada kasada sıra bekliyorsunuz böyle bir dert yok. Hem de internetten ürün satın aldığımda, ürünü daha ucuza satın alabiliyorum. Benim gibi birçok insan olduğunu biliyorum ve E-Ticaret Sistemi kurarak, benim gibi alışveriş tutkunu kişilere ulaşmak istiyorum. Bunun için şirket kurmam gerekir mi, çalıştığım işten çıkmadan yapabilir miyim? Fatura kesmek ve vergi vermek zorunda mıyım? Bir E-Ticaret Sistemi satın almak bana ne kadara mal olur? En en önemlisi ne satmalıyım bir türlü karar veremiyorum giyim mi yoksa ayakkabı mı? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim…

Ayşegül Hanım, makalemizin sonunda okuyucularımız, bilgi ve tecrübelerini size yorum olarak aktaracaklardır. Benim size aktaracaklarım ise, aşağıdaki gibidir:

Online alışveriş en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. En yakın örnek kendinizi görebilirsiniz. E-Ticaret Sistemi kurarak internetten satış yapacaksanız, vergi mükellefi olmalısınız ve satış yaptığınız müşterilerinize fatura kesmelisiniz ve vergi vermek zorundasınız. İşten çıkmanıza gerek kalmadan, sipariş geldikçe işlerinizi arttırdıkça işten çıkabilirsiniz.

 

E-Ticaret Sistemi ile Benzer İçerikler