E-ticaret Siteleri için Blog Trafiği?

E-ticaret Siteleri için Blog Trafiği ?

Bir E-ticaret Sitesinde Trafik için öncelikli alanı Blog bölümünüz oluşturmaktadır.Blog bölümünü hem düşük maliyetli hemde en iyi tanıtım alanı olarak tanımlayabiliriz.

Blog bölümü işletmeniz için en iyi tanırım bölümü Peki bu alanı doğru bir şekilde nasıl kullanabilirsiniz?

Bunun için sizlere E-ticaret Mağanızın Blogu için oluşturabileceğiniz en iyi tüyoları sizlere adım adım anlatmaya çalıştık.

Adım 1: Blog yayınlarını gerçekten etkili kılabilmeniz için bilmeniz gereken en temel öğeler izleyicileriniz ve hedeflerinizdir.

Kitlenizi tanıyın!

İzleyicilerinize tek bir kelime yazmadan veya tek bir gönderi planlamadan önce ideal müşterilerinizin kim olduğu ve ne istediği ile ilgili bazı temel soruları cevaplamanız gerekmektedir.

Bunlar;

• Potansiyel Müşterileriniz kim? (Gelir grubu, demografik dağılımı ve bölgesel dağılımı.)
• Ürününüz neden tercih ediliyor?
• Müşterileriniz neye değer veriyor?
• Müşterileriniz neyin doğru olduğuna inanıyorlar?

Bu soruları cevaplamak sizler için sıkıntı oluşturuyorsa bloğunuzun faydalı olması için öncelikle soruların cevaplarını netleştirmelisiniz.

Hedeflerinizi bilin!

Blog yazılarınız konusunda kendinizi teşvik etmek ve yorumları almak için e-posta listenizi çoğaltın ya da işiniz ile ilgili doğrudan hedefler koymayayı deneyin.

Çevrimiçi izleme araçları sayesinde blog yazılarınızın popülerliğini izleme ve zaman geçirilen süreleri ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.Bunun için Google Analiytics’i kullanım için önerebiliriz dilerseniz otomatik algılama için sitenize entegrede edebilirsiniz.

Son olarak Blog trafiğinizin %1’inin satışa dönüşmesi için iş odaklı hedefler koymalı ve trafiğinizin kazançla yükselen bir oranı olduğunu düşünerek kendinizi motive edebilirsiniz.