E-Ticaret Yapılabilmesi İçin Gerekenler

E-Ticaret yapılabilmesi için gerekenleri şu şekilde özetleyebiliriz:

E-ticaret , ticaretin internet ortamında (sanal ortamda) yapılmasından dolayı , bu ticaret sistemini uygulayabilmeniz için bazı araçlara ve bilgilere ihtiyaç duyacaksınız. Bu ihtiyaçları karşıladıktan sonra gereken adımları uygulayarak , e ticaret üzerinden satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret sisteminden para kazanmak için , kazançlı yolu size belirtmeliyim…

  • Satıcılık ; Online olarak satabileceğiniz ürün veya hizmetiniz var ise , bu ürün/hizmeti satmak için bir eticaret sitesine ihtiyacınız vardır , e-ticaret yapılabilmesi için gerekenlerden en önemli alt yapı bir e-ticaret yazılımıdır.

E-ticaret sitenizi kurmak için gerekenler ise şunlardır;

Öncelikle bir e-ticaret sitesi kurmak , sistemsel ve yazılımsal açıdan teknik bilgi gerektirir. Siteniz üzerinden online alışveriş yapılacağı için , ödeme entegrasyonları , site güvenliği gibi bilgiler de göz ardı edilmeyecek dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu yüzden eticaret sitesi kurmanıza destek olacak bir sisteme ihtiyacınız olacak. Sizler için bu işlemleri birkaç saat içerisinde hallederek , sitenizi teslim eden eticaret firmanızı kullanmanızı öneririm.

E-ticaret sitenizi kurduktan sonra tanıtımını yaparak ziyaretçi kitlenizi sitenize çekmeniz gerekir. Öncelikle kendi kişisel çevrenizden bu yöntem için başvurabilirsiniz. Ürünlerinizi siteye ekledikten sonra , sosyal medya (Facebook, Twitter , LinkedIn) üzerinden sitenizin arkadaşlarınıza tanıtımı yaparak paylaşımda bulunmalarını rica edebilir , bu sayede viral pazarlama yöntemi ile kısa sürede eticaret sitenizi tanıtabilirsiniz. Sitenize bir Facebook sayfası oluşturarak , abone toplayabilir , yeni çıkan ürünleri kısa sürede aboneleriniz ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca Google, forumlar vb. reklam araçlarını kullanarak sitenizin ücretli tanıtımını da yapmanız mümkün olacaktır. Çünkü e-ticaret sitenize ne kadar çok ziyaretçi gelir ve siteniz tanıtılırsa o kadar satışınız artacaktır.