Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır ?

E-ticaret Sitesi AçmakE-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

İnternet kullanıcılarının sayısının çoğalmasıyla birlikte, gün geçtikçe İnternetten alışveriş yapanların sayısında da artışlar olmuştur. Ve bu durum,

İnternetten satış yapmaya karar veren birçok girişimcinin; bir alışveriş sitesi sahibi olarak, e-ticaret sektörüne adım atmasına sebep olmuştur.

Teknolojinin insanların hayatına daha çok katılmaya başladığı şu günlerde sanal mağaza pazarında hala fırsatlar mevcuttur.

Diğer yandan; işlerinin gidişatından memnun olan fiziksel mağaza sahipleri de İnternetten satış yapmalarına olanak sağlayacak bir alışveriş sitesi açmak konusunda hala kararsız kalmaktadırlar.

Ancak yaşadığımız dijital çağın bir sonucu olarak ticaret yapma şeklide sürekli olarak değişmektedir. Yani şu anda işlerinden memnun dahi olsalar; değişime uyum sağlamayan şirketler, ileriye dönük varlıklarını sürdürebilme konusunda büyük bir risk üstlenmiş olmaktadırlar.

Bunun yanında artan rekabet koşullarında her bölgeye satış yapma ve işlerini büyütme avantajından da vazgeçmiş olmaktadırlar.

Peki E-ticaret Sitesi Açmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir ?

7/24 Kesintisiz Satış Hizmeti

Müşterileriniz; bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda dahi, haftanın her günü ve saati online alışveriş sitenizi gezebilir ve sitenizden alışveriş yapabilirler. Böylece fiziksel mağazada sahip olmayacağınız rahata; dinlenirken bile satış yapabilme olanağına sahip olursunuz.

Müşterilerinizi Arttırın, Hedef Kitlenizi Genişletin

Online alışveriş siteniz sayesinde, milyonlarca tüketicinin olduğu yeni bir pazara girerek, işinizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Online alışveriş yapan tüketici sayısının önümüzdeki yıllarda 30 milyonu aşması öngörüldüğü bir pazara girmek size, aynı anda on binlerce müşteriye satış yapabilme potansiyeli sunacaktır.

E-ticaret Sitesi AçmakDilediğiniz Kadar Ürün Sergileyebilirsiniz.

Fiziksel mağazalarda ürünlerinizi sergileyeceğinizin alan, raflarla sınırlıyken; online alışveriş sitenizde, dilediğiniz kadar ürünü sınırsızca sergileyecek alana sahip olabilirsiniz.

Diğer yandan; online alışveriş sitelerindeki bu sınırsız sergi alanının, kullanıcıların aradıkları ürüne ulaşabilmesine engel olmamak adına doğru e-ticaret yapmanın faydalarını bilmenizde yarar vardır.

Dünya’ nın Her Yerine Seslenebilirsiniz

Fiziksel mağazalar yalnızca bulundukları bölgedeki tüketicilere hitap ederken; online alışveriş sitelerinden, Dünya’ nın dört bir yanından İnternet kullanıcıları kolaylıkla alışveriş yapabilmektedir.

Ayrıca, online alışveriş sitelerine eklenebilen mobil özellik sayesinde potansiyel müşterileriniz, bilgisayar başında olmadan telefonlarıyla da sipariş verebilir, ürün satın alabilirler.

Yatırım ve İşletme Maliyetleriniz Azalır

Online alışveriş sitesi sahibi olmak; mekan kirası, personel maaşı ve buna benzer giderleri olmadığı için, fiziksel mağaza sahibi olmak ve varolan fiziksel mağazanıza yeni bir şube açmakla kıyaslanmayacak kadar ucuza mal edilebilir.

Ve eğer fiziksel mağaza sahibiyseniz, depo ve buna benzer olanaklarınızı online mağazanız için de kullanabilmeniz ek maliyetlerinizi azaltacaktır. Ayrıca ihtiyaçlarınızı bilerek ve buna uygun bir e-ticaret paketi alarak teknolojik altyapınızı kurabilir; hem teknik hem pazarlama alanında destek alabilir ve böylelikle satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Pazarlama Maliyetleriniz Azalır

SEO, sosyal medya pazarlama vb. Gibi dijital pazarlama araçlarını kullanarak daha düşük bir bütçeyle, müşterilerinizi sadık müşterilerinize dönüştürebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Rekabet Avantaj Sağlar

Rakiplerinizin birçoğu e-ticaret yaparken sizin online satış yapmamanız; rekabette yenilmeyi baştan kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu sebeple, vakit kaybetmeden bir online alışveriş sitesi açıp; rakiplerinize karşı teknolojik ve ekonomik anlamda avantaj ve gelir sağlayarak, gelirinizi ve karlılığınızı arttırabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Açmak konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-ticaret Sitesi Açmak konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır ? ile Benzer İçerikler