E-ticaret Sitenizin Tıklama Oranını Nasıl Artırırsınız?

E-ticaret Sitenizin Tıklama Oranını Nasıl Artırırsınız?

eticarettiklama

İlk madde olarak kendinize sormanız gereken rakiplerimle karşılaştırıldığımda ne durumdayım.

Peki bunun için ne yapmalısınız?

Öncelikle ürün yada marka adınızı kullanarak  markayla ilgili kaç arama yapıldığını öğrenmelisiniz.Daha sonra arama terimi olarak ürün markanızın ya da işletmenizin adını girin ve arama hacminizi rakiplerinizle karşılaştırın.

Bunun neticesinde pazar payınızın durumunu ve bu durumu ek pazarlama yada marka etkinlikleriyle nasıl gidermeniz gerektiğini konusunda kendinize bir yol haritası oluşturmalısınız.

İkinci madde sektörünüz ile ilgili dönemsel trendlerin ne olduğunu belirlemeli ve işletme bütçenizi bu trendlere göre yönetmeye çalışmalısınız.

Üçüncü madde ürününüz daha çok hangi bölgelerde aranıyor yada hangi çevrelerde arama potansiyeli mevcut bunları tespit etmelisiniz.Bu hedefleme bütçenizi yada reklamlarınızı hangi bölgelere göre ne şekilde ayarlayacağınızın sonucunu verecektir.

Dördüncü madde kullanıcılar aramalarda  marka içeren anahtar kelimeleri mi yoksa genel ürün adlarınımı arıyor? Neleri ne şekilde arıyor aramalarda hangi kelimeleri ne şekilde entegre ederek kullanıyor ? Arama sorgulayıcıyı kullanarak alakalı ve yüksek sıklıkla yapılan aramaları tespit edin.

Sonuç olarak uygulaması kolay bu dört maddeyi sisteminizde kullanmanız doğrultusunda tıklama oranınızın fark edilebilir oranda artmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır.