E-ticaret Sitenizde Yeni Bir Ürün Satmanın 5 Yöntemi

E-ticaret Sitenizde Yeni Bir Ürün Satmanın 5 Yöntemi

E-ticaret site sahiplerinin büyük kısmı belirli aralıklarla satışa sundukları ürünlerin arasına yenileri eklenmektedir. Bunlar arasında daha önce hiç kimsenin denemediği ürünler çoğu zaman hem en karlısı hem en risklisi olabilmektedir.

Yeni olduğu için mümkün olan en çok sayıda müşterilerin ilgisini en hızlı şekilde çekebilmeniz önemli bir konudur.

Peki siz daha önce yeni bir ürünü sitenize eklerken nasıl bir tanıtım stratejisi izlediniz ?

E-ticaret Sitenizde Yeni Bir Ürün Satmanın 5 Yöntemi

Yeni ürün tanıtımı için kullanabileceğiniz birçok yöntem ve platform vardır. Kendi e-ticaret sitenizden, çeşitli sosyal ağ ve platformlarına ve bloglara kadar uzanan birçok seçeneğiniz mevcuttur.

Bu platformların etkili kullanımı yeni ürünlerinizin gözden kaçmasını engellerken diğer yandan satış potansiyelinizi de en üst seviyelere çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Peki E-ticaret Sitenizde Yeni Bir Ürün Satmanın 5 Yöntemi Nedir ? Bir göz atalım.

Çekici Ürün Sayfaları Hazırlamak;

Ürünün bütün özellikleriyle tanıtıldığı yegane kısım ürün sayfasıdır. Bu nedenle potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekebilecek bir sayfa hazırlamanız büyük bir önem taşımaktadır.

Ürün açıklamalarınız ziyaretçileri ürüne çekebilecek değerde ve sade bir dille hazırlanmış olmalıdır. Uzun ve karmaşık ürün açıklamaları potansiyel müşteriler üzerinde negatif bir etki bırakmaktadır.

Ürün görselleri sayfayı ziyaret edenlerin ilk baktıkları yerlerden biri olduğu için sayfa tasarımındaki etkisi göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden yüksek kalitede ve ürünü farklı açılardan gösteren fotoğraflar eklemekte yarar vardır. Ayrıca videolar da özellikle elektronik ürünlerin nasıl çalıştığını göstermek açısından oldukça pratiktir.

Kullanıcı Yorumlarını Göz Ardı Etmeyin;

Yapılan araştırmalar bir ürün hakkında araştırma yapan kişilerin o ürünü alan kullanıcıların yorumlarını çok dikkate aldığını göstermektedir. Yani ürünleriniz hakkında yorum almanız büyük bir önem arz etmektedir.

Peki daha yeni mağazanızda henüz yeni olan bir ürün için müşterilerinizden nasıl yorum alabilirsiniz ?

Bunun için birkaç yöntem bulunmaktadır Ürünü promosyon olarak bazı potansiyel müşterilerinize hediye etmek bunlardan bir tanesidir.

Ya da bir diğer yöntem olarak yarışma yoluyla birkaç ürününüzü kazanan müşterilerinize dağıtabilirsiniz. Bunlara karşılık olarak ise müşterilerinizden ürünlerle alakalı birkaç yorum yazmalarını isteyebilirsiniz.

Etkili Bir Slogan;

Pazarlamada kısa bir cümle ile müşterileri çekebilmek büyük bir yetenektir. Bunu başarabilmek için öncelikle bu yeni ürünün özelliklerini tümüyle bilmeniz lazımdır.

Potansiyel müşterilerinizin ürünü isteme nedenleri önemlidir. Sloganı bunun üzerine inşa edeceksiniz. Müşterilerinizi çekebilecek ürün özelliği ürünün markası mı, ucuzluğu mu buna karar verdikten sonra sloganınızı seçebilirsiniz.

İlgili İçerikler Hazırlama;

İçerik pazarlama e-ticarette son yılların en gözde pazarlama şekillerinden biri haline gelmiştir. Yeni ürününüzle ilgili içerik birçok potansiyel müşterinizin ilgisini çekebilmektedir. Bu bir blog yazısı ya da fotoğraf ve videolardan oluşan görsel bir içerik veya sosyal ağ sitelerinde hazırlanan bir sayfa olabilir.

Potansiyel müşterileriniz için hem bilgilendirici he m de keyifli içerikler hazırlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcılarınızın içeriğinizi paylaşmalarını sağlayıp daha geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

Reklam Verin;

Yeni bir ürünün tanıtımı için kısa sürede etkili olacak bir çözüm istiyorsanız ücretli seçenekleri de görmezden gelmemenizde fayda vardır.

Ürününüz için birçok farklı alanda reklam verebilirsiniz. Sosyal ağlarda kendi markanızı duyurarak potansiyel müşteri kitlenizi meydana getirebilirsiniz.

Yeni ürünler bulmak ve onları İnternet üzerinde satışa sunan ilk site olmak tüm e-ticaret şirketlerinin hayalidir. Bunun en doğru şekilde yapmak ise işinizi hızlı bir şekilde büyütmenin en makul yoludur.

E-ticaret Sitenizde Yeni Bir Ürün Satmanın 5 Yöntemi konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-ticaret Sitenizde Yeni Bir Ürün Satmanın 5 Yöntemi konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.