E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek

E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek

Her sitede olduğu gibi e-ticaret sitelerinde blog sayfasına yer vermek satışları arttırıcı unsurlar arasında yer almaktadır.

Sadece satışlarınızın artmasında değil blog sayfalarında yayınlamış olduğunuz makaleler dolaylı olarak arama motorlarında ki başarınızı da etkilemektedir.

Yazdığınız özgün makaleler ve SEO çalışmaları sayesinde sitenizi arama motorlarında daha üst sıralarda listeleyebilirsiniz. Bu makalemizde bir e-ticaret sitesinde blog sayfasının neden olması gerektiği ve ne gibi faydaları olduğunu ele alacağız.

Blog sayfaları, e-ticaret sitenizde satmakta olduğunuz ürünlerin tanıtımlarını yapmanızı, haberleri ve aynı zamanda uyguladığınız kampanyalar hakkında bilgilerin yer aldığı makalelerden meydana gelmektedir.

Yazılan her makale arama motorları tarafından indexlenecek ve bu indexleme artı bir puan olarak size geri dönecektir.

Kullanıcılarınız yazmış olduğunuz makaleler aracılığıyla sizin sitenize daha kolay ulaşabilecek aynı zamanda web sitenizde daha fazla gezinerek sitede kalma sürelerini arttıracaklardır. Bu durumda direk olarak satışlarınızı etkileyecektir.

Peki E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek Ne Fayda Sağlar ?

E-ticaret Sitelerinde blog sayfasının önemini şu şekilde anlatabiliriz. E-ticaret kullanıcıları sitelerine özgün olarak makale girişlerini yaparlar.

Devamında yazılmış olan bu makaleler arama motorları tarafından dizine eklenir. Yazmış olduğunuz makale ile ilgili herhangi bir arama yapılması dahilinde sizin makalenizin yazmış olduğunuz sayfaya yönlenme olacaktır.

Bu sayfa da en başta dile getirmiş olduğumuz ürün tanıtımlarınız, haberler ve özellikler gibi yazılar yer alacaktır. Siz de e-ticaret sitesi sahibi olduğunuz için yazmış olduğunuz makalelerin ilgili yerlerine ürününüze ve ürününüzle ilgili reklam sayfalarına link verebilirsiniz.

Böylelikle doğrudan değil dolaylı yoldan da olsa ürün satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Blog sayfanızda yayınlayacağınız makaleler ürünlerinizin arama motorlarında bulunan indexlerinin de üst sıralarda yer almasını sağlayabilmektedir.

Yazmış olduğunuz makalelerde ürün eklemiş olduğunuz sayfaya ürün adı ile link vermeniz, hem o ürüne gelecek olan kullanıcı sayısını arttıracak hem de o üründe kalınan sürenin artmasıyla her geçen gün daha değerli bir ürün sayfası haline gelecektir.

Bütün bunların yanı sıra bir e-ticaret sitesinde blog sayfasının yer alıyor olması ve bu sayfada girilen içeriklerin sürekli güncelleniyor olması o sitenin bilinirliğinin artmasında ve makale sayısının artması da siteye gelen kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

Fazla sayıda makalenin yer alıyor olması, makalelerinize vermiş olduğunuz başlık ve içerikler sayesinde daha fazla kelime aramalarında arama motorlarında çıkmanızı arttıracaktır. Ayrıca sitenize her gün düzenli olarak makale girişi yapmanız sitenizin güncelliği açısından oldukça önemlidir.

E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek Blog Sayfaları Nasıl Oluşturulur ?

Blog makalelerinde yayınlamış olduğunuz makaleler tamamen size özgü kelimelerden meydana gelmelidir. Yani kesinlikle kopya içeriklerden yararlanılmamalıdır.

Bunun yanında makale içeriği ürünlerinizle ilgili tanıtımlardan oluşmalı ve alakasız konulardan oluşmamalıdır.

Bununla beraber yazılan makalenin uzunluğu da SEO açısından oldukça önemlidir. Makaleniz en az 300 kelimeden oluşmalı ve yazabilme yeteneğinize göre 1000 kelimeyle sınırlandırılmalıdır.

Makaleleriniz ürün satışlarınıza alt bir değer katabilmesi için başlık ve açıklamalarınız en çok aratılan kelimeler arasında özenle seçilmelidir. Bu kelimeler sayesinde sitenize gelen kullanıcı sayısıda artış gösterecektir.

Kısaca açıklayacak olursak; Makale yazarken tamamen özgün olunmalı, kopya içeriklerden uzak durulmalı ve ürün odaklı olmanız gerekmektedir.

Sitenize her gün düzenli olarak makale girişi yapmanız sitenizin güncelliği ve arama motoru optimizasyonu açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra her makalede eğer yapabiliyorsanız görseller eklemenizde de oldukça büyük fayda olacaktır.

Eklediğiniz bu resimlere makale başlığınızın ya da anahtar kelimelerinizin açıklamasını yazabilir bu yolla görsel aramalarında çıkmasını da sağlayabilirsiniz.

Unutmayın e-ticaret sektöründe görselin önemi oldukça büyüktür ve hiçbir kullanıcı ürün görsellerini görmeden satın alma işlemini gerçekleştirmez.

E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı bildirerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

E-Ticaret Sitelerine Blog Sayfası Eklemek ile Benzer İçerikler