E-ticaret Sitelerinde Pop-up Kullanımı ve Avantajları

E-ticaret Sitelerinde Pop-up Kullanımı ve Avantajları

Pop-up’lar web sitelerinde içerik ve davranışı tetikleyen açılır pencereler olarak tanımlanmaktadır. Pop-up’lar bir çok blog, web sitesi ve e-ticaret sitelerinde kullanılabilmektedir. E-ticaret Sitelerinde Pop-up Kullanımı ve Avantajları ile ilgili detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Peki bu pop-up’ların amaçları nelerdir? E-ticaret sitelerinde pop-kullanımının ne gibi yararları vardır?

Pop-up’lar web sitenize ilk girişte, belirli alanlara tıklandığında ve geçişler tetiklenen pencerelerdir ve amaçları kullanıcılara göre fırsatı yakalamak ve sisteme katma değer sağlamaktadır.pop-up kullanımı

Pop’lar web sitenizde kampanya, ürün tanıtımı, bülten aboneliği ve alışveriş sepetinde alışverişe yönlendirme şeklinde çıkabilir.

Pop’ları oluşturmaya başlamadan önce bir çok hedefiniz olabilir ve öncelikle bu hedeflerinizi belirlemelisiniz.

Pop-up’ların kullanımın da satışlarınızın artışını belirleyebilirsiniz. Hangi ürününüzü ya da kategorinizi ön plana çıkarmayı hedefliyorsunuz? Hedefinizi en iyi şekilde sunmaya çalışın. Pop’ları indirim , özel teklif ve ürünleriniz için tetikleyici alanlara çevirin.

E-posta pazarlaması ve bülten aboneliğine kayıt için müşterilerinize reddedemeyecekleri içerik ağı oluşturun.

Ziyaretcileriniz sayfanızda gezinirken belirli bir süre gezindikten sonra belirli tıklama işlemlerinin ardından tetikleyici pop-up’ları ayarlayarak müşterilerinizi alıcılara dönüştürecek potansiyel müşterilerinizi oluşturun.

E-ticaret Siteniz için iyi bir müşteri deneyimi yaratmak ulaşılması gereken önemli bir hedeftir ve gelirlerinizi arttırmanıza yardımcı olur.