E-ticaret Siteleri Neden Tasarımlarını Yeniler ?

E-ticaret Siteleri Neden Tasarımlarını Yeniler ?

Türkiye’ de bilinen sitelerden biri olan hepsiburada yakın zamanda tasarımını yenilemiştir. Önümüzdeki zamanlarda diğer bilindik e-ticaret siteleri ve diğer e-ticaret sitelerinde de değişiklikler meydana gelecektir. E-ticaret Siteleri Neden Tasarımlarını Yenilemeli  sorunun cevabını tahmin etmek pekte zor sayılmaz.

Peki E-ticaret Siteleri Neden Tasarımlarını Yeniler ?

Dünya’ da özellikle yüksek satış hacmine sahip olan elektronik ticaret siteleri belli zaman aralıklarında site yapılarını ve tasarımlarını değiştirerek yeni kullanıcılarını ve geri dönüşüm oranlarını arttırmayı hedeflemektedirler.

Bu süreç aslında sürekli gerçekleşen bir kısır döngü, bir iyileştirme sürecidir. Bunun yanında artık sitenin şablonunu belirleyen tasarım çalışmaları bilgi teknoloji departmanı veya web site yöneticilerinden satış departmanına geçmektedir.

Türkiye’ de ki sitelerde dünyanın bilindik sitelerinin incelenmelerinin yanında, içerik optimize edici araçlar yardımıyla yeni tasarım alternatif ve geliştirmeleri konusunda yardımcı bir kaynak oluşmuştur.E-ticaret Siteleri Neden Tasarımlarını Yeniler ?

Bir e-ticaret sitesinin tasarımının değişmesiyle beraber bu durum diğer site kullanıcılarınıda etkilemektedir.

Çünkü; birçok e-ticaret sitesinin ziyaret ettiği yüksek hacimli siteler aslında tüketici algısıyla gelişmektedir. Buna nokıa cep telefonlarına alışan insanların menü yapısı nedeniyle başka telefon tercih etmemelerini örnek gösterebiliriz.

Hepsiburada Türkiye’ de en bilinen sitelerden biri olduğu için arayüzünde meydana gelen değişimler diğer e-ticaret sitelerinide harekete geçirmektedir.

Buna sektör lideri olarak bakarsak diğer rakip firmalara öncülük edecek onlarında değişimde katkılar sağlamış olacaktır.

Başka bir tasarım değişiklik sebebi olarak tüketicilerin ilgisini verebiliriz. İnsanlar sürekli aynı şeyleri görmekten sıkılırlar, değişiklik isterler. Bu kendilerinde böyleyken neden diğer şeylerde de istemesinler…

Farklı ve değişik site tasarımları, tüketicilerin ilgisini çekecek renkler siteye olan geri dönüşüm oranını arttırarak satışlarıda olumlu şekilde etkiler.

Bunların hepsini göz önüne alarak site tasarımlarını oluşturmalısınız. Sitenizde yapacağınız aralıklı anketlerle de müşterilerinizin nasıl bir tasarım beklentileri olduğunu öğrenebilir, bu şekilde tasarımınızda ufak değiştirmeler yapabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri Neden Tasarımlarını Yeniler ? konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde bu konudaki makalemize yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilir ve bizleri takip ederek e-ticaret siteleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.