E-ticaret Site Trafiği Önemli

E-ticaret Site Trafiği Önemli;

Hergün yolda o çile çektiğimiz trafiğe internet ortamında ihtiyaç duyuyor olmamız biraz ironik. Web sitesi sahibi olan hemen hemen herkesin bildiği bir konudur site trafiği.

Eğer yeterli site trafiği alamıyorsanız ne kadar başarılı bir projede yer almış olursanız olun belli bir müşteri potansiyeline sahip olamazınız, müşterilere ulaşmakta güçlük yaşarsınız. Tıpkı gün boyu trafikte olduğu gibi sizde müşterilerinizi sitenize çekmelisiniz.

E-ticaret Site Trafiği ÖnemliSon günlerde önemli olan bir kavram ‘ Article Marketing’ in öneminden bahsetmek istiyorum biraz.

Article Marketing pazarlama araçlarından bir diğeridir. Makale pazarlama yoluyla satış yolunuza güçlendirmek anlamı taşımaktadır.

Peki trafikle Article makalenin ne ilgisi vardır. Hemen hemen hepimiz ürün, hizmet ya da bilgi birikimi yapacağımız web siteleri, bloglar ve bunun gibi araçlarla kendimizi tanıtmaktayız.

Bizi rakiplerden ayıran bir özellikde kaleme aldığımız makaleler olmaktadır. Buraya kadar herşey tamam ancak yaptığımız hatalar oluşturduğumuz makalelerimizi kendi site adresimizde yayınlamak ya da o alanlara link vermek değil bloglarda vs yayınlamakla yapıyoruz.

Bu şekilde uygulamalarla site trafiğini yükseltmemiz zor olacaktır. Article Marketing burada karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada eksikliği gidermek için reklamlara başvurmak hem uzun vadeli olmayacak hemde masrfalarınızı arttıracaktır.

Bunun yerine Article Marketing kurallarını iyi şekilde uygulayarak site trafiğinizi Arttırmalısınız. Bunu yaparken makalelerinizi sitenizde paylaşmalı, sitenize linkler vermelisiniz.

Peki Makalelerinizi Neye Göre Düzenlemelisiniz ?

Anahtar Kelime;

Makalelerinize başlık oluşturacağınız zaman başlıklarınızı en çok aranılan kelimelere yönelik düzenleyecek şekilde oluşturmalısınız. Bu noktada ‘keyword research ‘ den faydalanabilir, uygun kelime başlıkları bulabilirsiniz.

Başlık İçeriği;

Konunuzla alakalı seçtiğiniz başlıkla içeriğiniz uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sadece anahtar kelimelerin kullanılmış olması değil, içeriğinde yazıyla uyumlu olmasıda gerekmektedir.

Aktarım Başlıkta Gizli;

Başlığınız size ulaşmak isteyen ziyaretçilerinize yazıyla akalı ipuçları verecektir. Bu nedenle sadece ulaşılıyor diye anahtar kelimeler kullanmamalı içeriklerinizide zengin tutmalısınız. Bu sizin site trafiğinizi arttırır ancak finansal açısından desteklemez.

Anahtar Kelimenize Başlığınızın Altında Yer Verin;

Anahtar kelimenize başlığın altında yer vermek hedef kitlenizin size rahatlıkla ulaşmasını sağlayacaktır.

Sözcük Sayısı;

Başlığınızda ve makalenizin içeriğinde sözcük sayısı önemlidir. Başlık kısa ve öz olmalı, ne anlatmak istediğinizi yansıtmalı, insanlara ulaşmaya yönelik olmalıdır. İçerik açısından kelime sayısı yüksek olmalıdır. Bu size SEO açısından avantaj sağlayacaktır.,

Başlıkta Özel İçerik Kullanımı;

Başlıkta gereksiz şekiller ve ifadeler kullanmamanız sizing çıkarınıza olacaktır. Eğer bunları kullanırsanız arama motorlarında çıkmanız biraz zor olacaktır. Aynı şekilde başka yerlerden kopyalamakta size bir yere ulaştırmaz.

E-ticaret Site Trafiği Önemli konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-ticaret Site Trafiği Önemli konulu makalemize görüşlerinizi ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.