E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları

E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları

Geleneksel pazarlamada, kendilerine pay alabilmek amacıyla kullanılan strateji ve teknikler; dijital pazarlamada yerini İnternet reklamcılığına ve sosyal medya iletişimine bırakmaktadır.

İşte tam da bu nokta da dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran ürün fotoğrafları ve ürün açıklamaları ayrı bir önem kazanmaktadır.

Bir e-ticaret sitesinin, rakiplerinin önüne geçmesini sağlayan ürün fotoğrafları ve açıklama yazıları aslında dijital pazarlamada; birbirini besleyen ve ancak bir araya geldiklerinde sinerjiyi yaratabilen iki önemli bileşendir.

Yani müşterilerinizin dikkatini çekebilmek için kusursuz ürün fotoğrafları bile tek başına yeterli olamamaktadır;

Orijinal, iyi yazılmış ve albenisi olan ürün açıklamalarıyla bu fotoğrafların tamamlanması gerekmektedir.

E-ticarette hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek; etkili görsellerinizi destekleyerek satışlarınızı arttırabilecek ürün açıklamaları yazmanın önemli ipuçlarını sizlere sunuyoruz.

Peki E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları Nelerdir ?

Ürünün Faydalarına Odaklanın

E-ticaret işletmecileri, sitelerindeki ürün açıklama yazılarında çoğunlukla, ürün özelliklerinden daha fazla bahsetme hatasına düşmektedirler.

Oysa aslında ürün özelliklerini çok kısa yazmak ancak ürünün müşteriye faydalarını daha çok vurgulamak gerekmektedir.

Ürününüzün çok farklı ve benzersiz bir özelliği olsa da; müşterinin her zaman ürünün kendisine sunduğu yarar ile ilgilendiğini unutmamak gerekmektedir.

Örnek verecek olursak; turbo özelliği olan bir fırının bu özelliği dile getirildikten sonra, pişirme sürenizi yarıya indirerek diğer işleriniz için size vakit kazandırır ifadesiyle, müşterilerinizi sunduğunuz fayda dile getirilebilir.

E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları

Hayal Gücünüzü Zorlayın

Ürün açıklamalarınızda ziyaretçilerinize, ürününüz hakkında Orijinal kısa hikayeler sunarsanız, bu sizi rakiplerinizden farklılaştırabilir. Çünkü; Genellikle insanlar, hayal güçlerini harekete geçiren hikayeler karşısında büyülenerek, kendilerini o ortamda hayal ederler. Ve o keyifli, mutlu anları kendileri de yaşamak isteyeceklerinden büyük bir olasılıkla o ürünü satın almak isteyebilirler. Bu nedenle, eğer potansiyeliniz varda müşterilerinizin hayal güçlerini harekete geçirebilecek ürün hikayeleri yazarak onları, ürününüzü satın almaya daha kolay ikna edebilirsiniz.

Hedef Kitlenize En Uygun Dili Seçin

Ürün açıklamalarını, hedef kitlenizin dikkatini ve ilgisini çekebilecek bi tarz ve tonda yazmanız başarı şansınızı yükseltecektir.

Örnek verecek olursak; hedef kitleniz iş adamlarından meydana geliyorsa, daha profosyonolce bir yazı tonunu benimsemeniz ve vaatlerinizi kanıtlamak için akılcı ve mantıklı savlar kullanmanızda yararlı olabilecektir.

İfadelerinizi Kısa, Öz ve Özgün Olsun

Araştırmalar, birçok web kullanıcısının genellikle çevrimiçi içeriklere sadece göz gezdirdiklerini belirtmiştir. Bu nedenle, ürün özelliklerini kısa maddeler halinde yazarak; daha çok ürünün faydalarından dikkat çekici bir üslupla bahseden kısa bir paragrafa yer vermeyi tercih edebilirsiniz.E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları

Ürün özelliklerini maddeler halinde ve daha küçük bir punto ile yazmanız; ürünün faydalarından bahsettiğiniz paragraf için yeterli miktarda boş alan bırakarak, açıklamanızın okunurluğunu arttırabilirsiniz.

Anahtar Kelimeleri İçersin

Potansiyel müşterileriniz kolayca bulabilmesi, e-ticaret sitelerindeki ürün açıklamalarınızın mümkün olduğunca arama motorlarıyla uyumlu olmasına bağlıdır. Fakat SEO’ da sonucun hızlı değil, kalıcı olmasının önemli olduğunu vurgulamakta da fayda bulunmaktadır.

E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyrek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak İpuçları ile Benzer İçerikler