E-ticaret Detayları Ciroları Yükseltiyor

E-ticaret Detayları Ciroları Yükseltiyor

E-ticaret sitesi açtıktan sonra satışların arttırılmasında sitenin sunulma şekli oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Sahip oluna ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşması ve site tanıtımının yapılabilmesi içinse izlenmesi gereken bazı stratejiler ve çalışmalar mevcut olmaktadır.

Bu yazımızda e-ticaret sitesi açtıktan sonra sunum eksikliğinden dolayı dijital pazarlamada sorun yaşayan işletmeler için birkaç yardımcı maddeyle ele alacağız.

 • Ürün Görsellerine Gereken Önemi Verin; 

  Tüketiciler online alışveriş sitelerinden alışveriş yapmaya başlamadan önce alacakları ürünlerin görsellerine bakar ve incelerler. Görsel kalitesi ne kadar yüksek ne kadar net olursa o ürüne ilgi o kadar artış göstermektedir.Ürün görsellerinizi eklerken profosyonel fotoğraf makina kullanmıyor oluşunuz cirolarınızı eksiltici sebeplerden olabilir. Bunun en büyük nedeniyse ürünün fotoğraflarına bakılarak orjinal ya da kalite bir ürün olup olmadığının tespit edilmeye çalışılmasıdır.

  Güvenlik önlemlerinden sonra tasarım bir e-ticaret sitesinde dikkat edilmesi gereken konuların başında yer almaktadır. Bu sebepler ürün görsellerinize gereken önemi vermenizi tavsiye ederiz.

 • Ürünlerde Videolar Kullanmak Sizin Yararınızadır;

  Birçok e-ticaret sitesinin en büyük eksiklerinden sayılan maddelerden bir tanesi videolu anlatıma yer vermemiş olmasıdır.

  Habuki ürünlere videolar eklenmesi sitenin arama motoru optimizasyonunu (SEO) olumlu etkilemekte hem de siteye gelen ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Bu konuyu örnekle açıklayacak olursak; İki tane e-ticaret sitesi düşünün ikiside aynı sektörde. E-ticaret Detayları Ciroları Yükseltiyor

  Fakat bunlardan biri ürün görselllerinin yanında  özel video sunumları hazırlamış diğer e-ticaret sitesinde sadece görseller kullanılmış.

  Videolu anlatım yapan siteye gelen ziyaretçiler videoya bakmak isteyeceklerinden sitede kalma süresi otomatikman uzayacaktır.

  Sitede kalma süreleride arama motorları tarafından üst sıralarda listelenmeye yardımcı olmaktadır.

  Sadece arama motoru optimizasyonu açısından değil satış açısından da olumlu etkisi vardır ve satışları yükselticidir.

  Başta Dailymotion ve İzlesene vb. tarzı sitelerde paylaşılan videolarınız arama motorlarında da çıkarak sitenize gelen trafik sayısını arttıracaktır.

  Ayrıca videolu anlatım sayesinde tüketiciler ürünün tüm özelliklerini öğrenecek satın al butonuna tereddütsüz gideceklerdir. Bu sebepten dolayı ürünlerinde videolar kullanmanız izin yararınıza olmaktadır.

 • Bültenlerinizde Profosyonellerden Yardım Alın;

  E-ticaret sitenizde yeni bir ürün tanıtacağınız zaman en çok kullanmakta olduğunuz banner reklamlar, sosyal medya siteleri , e-mail marketing hizmeti ve benzeri sitelerden alınan reklamlar yer alacaktır.

  Bu alanlarda kullanacağınız bannerların ilgi çekici ve merak uyandırıcı olması direk olarak siteye sağlanan kullanıcı trafiğinin artmasına sebep olacaktır.

  Yapılan araştırmaya göre iki farklı bülten mail yoluyla tüketicilere ulaştırılmıştır. Bunlardan bir tanesi profosyonelce hazırlanırken diğeri amatörce yapılmıştır.

  Sonuçlara bakıldığında profosyonel olarak hazırlanan bültenin dönüşüm oranının % 35 daha yüksek olduğu tespit edilmiştir.

  Bu sebepten dolayı bültenlerinizi hazırlarken profosyonellerden yardım almanız sizin için fazlasıyla yararlı olacaktır.

Yukarıda açıklamış olduğumuz 3 maddeye bakacak olursak yapılan ürünlerin sunumlarının sitelerin cirolarını olumlu etkilediklerini görüyoruz.

Başta tasarım, görsellik ve tanıtım olmak üzere kalite ve orjinalliğini sağlayan ve devam ettiren e-ticaret sitelerinin kısa sürede başarıya ulaşma kapasiteleri olacaktır.

E-ticaret Detayları Ciroları Yükseltiyor konu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-ticaret Detayları Ciroları Yükseltiyor  konulu makalemize görüş ve yorumlarını ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.