E-ticaret

e-ticaret

e-ticaretE-ticaret

E-ticaret ile ilgili her şey çok yakında sizlerle…

E-ticaret, 2014’e sayılı günler kala, bir tercih olmaktan çok olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline geldi tüm işletmeciler için. “İnternette yoksanız, hiçbir yerde yoksunuz” felsefesi bütün internet kullanıcılarının ortak fikri. Sanal dünyada yerinizi almak için geç kalmamalı, bir ucundan yakalamalısınız…

 Web siteleri için e-ticaret fiyatları iki şekilde hesaplanmaktadır;

1. Normal E-ticaret paketi:

 1.   Firmanın hazırlamış olduğu hazır açık kaynaklı kodların geliştirilmesiyle oluşan yazılımlardır.
 2.   Site üzerinde çok fazla değişiklik yapılmaz modüler yapısı zaten hazır olduğundan firmalar üzerine pek bir şey katamazlar.
 3.   Fiyatları 500$ – 2000$ arasındadır.

 2. Firmaya Özel e-Ticaret:

 1.  İsteğe özel olarak hazırlanan sıfırdan oluşturulan yazılımlardır.
 2.  Sitenin içeriğine, isteğe bağlı eklemeler veya çıkarmalar yapılır, modüler sistem bilişimin izin verdiği tüm esneklik ile geliştirilebilir.
 3. İstekler ne kadar artarsa, fiyat da o kadar artmaktadır.
 4.  Fiyatları 5000$ – 10.000$ arasındadır.
e-ticaret

e-ticaret

Hem Size Hem de Kullanıcıya Kazandıran E-Ticaret

E- Ticaret Nedir Elektronik ticaret, internet ortamında, insanlara para karşılığında belirli bir hizmet veya ürün satmaktır. Son 20 yılda yaşadığımız teknolojik devrim, ekonomi üzerinde büyük etki yaratmıştır. Bu etkinin ortaya çıkardığı yapılanma, bizleri e-ticaret satışı gibi yeni kavramlarla buluşturdu ve tüm işletmecileri ya da iş kurmayı düşünenleri yakından ilgilendirir hale geldi.

Bu buluşmayı pratiğe döken kişi ve kurumlar, rekabet alanlarını genişletmede ve maliyetleri düşürüp verimliliklerini artırmada en etkili yolun teknolojiyi kullanarak e-ticaret uygulamalarına geçmek olduğunu görebiliyorlar.

E- Ticaretin Avantajları

 1. Web sayfası üzerinden  canlı destek ya da destek platformları üzerinden 7/24 hizmet,
 2. Müşteri için daha fazla ürün seçeneği,
 3. Ürünün stok ve fiyat bilgileri kayıtlı olduğu için firmalara ne kadar zamanda ne kadar ürün sattığını kolaylıkla inceleyebilme şansı,
 4. Maliyetleri azaltması,
 5. Zaman ve mekân sınırlarının aşılması,
 6. Ürün bilgilerinin anında güncellenmesi,
 7. Yüksek meblağları nakit olarak değil de banka hesabında tutma şansı.
e-ticaret

e-ticaret

E-Ticaret ile Neler Yapabilirsiniz?

E ticaret ile istediğiniz ürün veya hizmetleri tüm dünyaya pazarlama imkânına sahipsiniz. Dünyanın neresinde olursa olsun, bir insana ulaşma olanağı internet sayesinde ne kadar kolay ve hızlıysa, satışını yaptığınız ürünü insanlara tanıtma ve ulaştırma olasılığınız da ve marka haline gelerek dünya markası olma şansınız da bir o kadar fazladır. İşte burada sizin satış ve pazarlama yeteneğiniz devreye giriyor.

e-ticaret

e-ticaret

E-Ticaretin Hız Farkı

E- Ticaret E-ticareti normal ticaretten ayıran en önemli farkı hızıdır. Günlük hayatta büyük bir zaman kaybıyla yapılan işler interaktif ortamda dakikalar hatta saniyeler içerisinde gerçekleşir.

Örneğin bir bebek koltuğu alacak hayali bir firmamız olsun. Firmamız x şirketinden koltukları seçebilmek için katalog isteyecek ve makineleri inceledikten sonra fiyat tekliflerini alacak. Sonra bu işlemi diğer firmaların kataloglarını da inceleyerek ilk firmayla karşılaştıracak. Daha sonra satın almaya karar verdiği firmaya sipariş verecek, sipariş stoklarda kontrol edilecek, sevkiyat ile işlemler form aracılığı ile yapılacak ve siz de bu arada çok fazla dünyanın zamanını kaybetmiş olacaksınız.

 İnternet üzerinden işlem yapan firma ise e-ticaret sitelerinden yararlanarak fiyat karşılaştırmaları yapacak ve kısa süre içerisinde ürüne karar verecek, anında siparişini verip stoklarda kontrol ettirecek ve gün içinde firmaya geri dönüş alarak gerekli işlemleri gerçekleştirecektir. Daha sonra elektronik ödeme sayesinde alışveriş tamamlanacak ve en kısa süre içerisinde ürün firmanın eline ulaşacaktır.

E-ticaret ile Benzer İçerikler