Anneler Günü Lokal Aramalarında % 600 Artış

Anneler Günü Lokal Aramalarında % 600 Artış

Bu sene 10 Mayıs Pazar Günü kutlanacak olan Anneler Gününün heyecanı daha şimdiden başladı.

Peki, Annelerin bu özel gününde irli ufaklı hediyelerle kutlamak isteyen kullanıcıların tercihi ne yönde olacak ?

Anneler Günü Lokal Aramalarında % 600 Artış

Online firma arama rehberi Yellow Pages Türkiye geçtiğimiz yıl Anneler Günü haftasında en çok arananları ortaya koymuştur.

Arama sonuçlarına göre Anneler Günü’ nde hediye telaşına düşen kullanıcıların çoğu çözümü çiçekciler de bulmaktadır. Dijital platformlarda en çok çiçeklerin adres ve yerleri aranıyor, ikinci sırada ise kuyumcu adres ve bilgileri aranmaktadır.

Bu analizler, bu yıl içerisinde gerçekleşecek online ve mobil trafiğin ne boyutlarda olacağını dair bize fikirler vermektedir.

Dijital Dünya’ da fiziksel mağazanının bulunabilirliği son derece önemlidir. Bu da iyi bir SEO ve gerçek zamanlı yerel pazarlama taktiklerini gerektirmektedir.

Anneler Günü bu sene 10 Mayıs Pazar Günü kutlanacaktır. Dijital platformlarda kullanıcıların adreslerini aradıkları yerler de bu özel günlere göre değişiklik göstermektedir.

Anneler Günü haftasında en çok aranan adresler çiçekciler olarak karşımıza gelmektedir. 2014 verilerine göre 1-11 Mayıs tarihleri arasında çiçeklerin aranma oranları bir önceki haftaya oranlar % 632′ lik bir artış göstermiştir.

Anneler Günü Lokal Aramalarında % 600 Artış

İkinci Sıra Kuyumcuların

Hediye arayışına giren kullanıcıların yöneldiği bir diğer sektörde altın olmuştur. Yine Anneler Günü haftasında kuyumcu aramaları bir önceki haftaya oranla % 47′ lik bir artış göstermiştir.

Büyük mağazalar kategorisinin aramalarında da bir önceki haftaya oranla % 35′ lik bir artış baş göstermiştir.

Anneler Günü Lokal Aramalarında % 600 Artış

Yemek ve Giyim Sektörleri de Revaçta

Hediye için tercih edilen bir başka sektör ise restoran ve tekstil sektörü olarak karşımıza çıkmıştır. Restoranların aranma oranları bir önceki haftaya oranla % 5′ lik bir artış göstermiş, tekstil sektöründe ki arama oranı ise bir önceki haftaya oranla % 4^’ lük artış yaşamıştır.

Restoranlarda en çok tercih edilen mutfaklardan biri Türk mutfağı olmuştur. Tekstil sektöründe ise diğer kategoriler göz önünde bulundurularak en çok arama kadın giyim kategorisinde olmuştur.

Yine kol, duvar ve masa saatleri aramasında bir önceki haftalara oranla % 41′ lik bir artış yaşanmış, pastane aramalarında ki artış ise % 15 artmıştır.

Hediyeler Gençlerden

Anneler Günü haftasında kadın tüketiciler erkeklere oranla daha fazla arama gerçekleştirmişlerdir. Hediye için aramalarda 25-34 yaş arası başı çekmiştir. Toplam aramaların %39’u 18-24 yaş arası, % 28’i ise 35-44 yaş aralığında yapılmıştır.

Giderek artan bu heyecanlı bekleyiş sürecinde siz Annenize ne alacaksınız ?

Anneler Günü Lokal Aramalarında % 600 Artış konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Siz de Anneler Günü Lokal Aramalarında % 600 Artış konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı bildirerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.