10 adımda E-ticaret Sitenizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken kurallar

eticaretrehber_facebook

 

Bir e-ticaret sitesi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken temel kurallar nelerdir?

Hiç düşündünüz mü?

E-ticaret rehber olarak biz bu kuralları sizin için derledik.10 adımda e-ticaret sitesi oluşturma kuralları

 

  1. Sitenize sıkça sorulan sorular bölümü eklemeli ve her sayfadan bu bölüme link vermelisiniz.
  2. E-ticaret ile ilgili genel bilgi ve haberlerin yer alacağı e-ticaret bilgi bölümü oluşturmalısınız.
  3. Ürün bilgilerinizi açıklayıcı ve detaylı bir şekilde oluşturmalı ,ürün destek bilgisi için sayfalara  yada bilgi merkezine site uzantısı vermelisiniz.
  4. Sitenizde yer alan iletişim bilgilerini iyi bir şekilde düzenlemeli, müşterilerinizin size ulaşmasını sağlayan  kanallar oluşturmalısınız.Destek hattı,  ikinci bir ek hat, 7/24 online hizmet operatörleri gibi.
  5. Ürünlerinizin satışını yaptığınız bölgeleri ve sınırları belirtmelisiniz.Örneğin sadece yurtiçi satışımız bulunmaktadır  gibi.Bu tür bilgileri müşterilerinizin alışverişi tamamlamadan önce görmelerini sağlamalısınız.
  6. Sitede potansiyel müşterilerinizin aradıkları ürüne kolayca ulaşmalarını sağlamak amacıyla e-ticaret site içi arama motoru oluşturmalısınız.
  7. Sitenizin ana sayfasına ya da her sayfaya arama iconu eklemelisiniz.
  8. Müşterilerinizin şikayet ve sorunlarını aktaracağı mesaj bölümü oluşturmalısınız.Bu bir anlamda istek ya da şikayet kutusu görevini görmelidir.
  9. Müşterilerinizin istek ve şikayetlerini inceleyip en kısa zamanda geri bildirim yapabileceğiniz bir düzenek oluşturmalısınız.Burada mesajı aldığınıza ve en kısa zamanda geri dönüş yapacağınıza dair bir hazır mesaj potansiyel müşterilerinizin işletmeniz hakkında görüşünü olumlu etkileyecektir.
  10. Her sayfaya müşteri hizmetlerine bağlı bir link oluşturmalısınız  bu sayede müşterileriniz ürüne kısa sürede yardım alarak kolaylıkla ulaşacaktır.