Online Mağazanızda İlk Satışınızı Yapmanızı Sağlayan 50 YOL – 4. Bölüm İçerik Pazarlaması

İçerik Pazarlaması

İçerik Pazarlaması özellikle web siteniz için üreteceğiniz faydalı bilgilerin, önerilerin  ve tanıtımların öne çıkmasını sağlayacak markanızı ve ürünlerinizi en iyi şekilde ilgili kitlelere ulaştıracak olan dijital pazarlama araçlarından biridir.

İçerik Pazarlaması için yapmanız gerek bir kaç çalışma ile web sitenizi güçlendirebilirsiniz.Bu sebeple sizlere faydalı olması amacıyla içerik pazarlaması ile ilgili bir kaç ipucunu aşağıda açıklamaya çalıştım.

  • Misafir Blog Siteleri : E-ticaret sitenizi etkili bir formata getirmenin en iyi yolu sektörünüze uygun referans web siteleri için blog yazıları oluşturmaktır.
  • Viral Video Oluşturmak: Viral videoların nasıl hazırlandığını, etkili bir viral video için nasıl bir yol izleyeceğiniz ile ilgili detaylı araştırma sağlamaya çalışın.
  • Kendi Blogunuzu Oluşturun : Okuyucularınızla faydalı içerikler paylaşmanız başarılı bir blog sürecini oluşturmanın yanı sıra trafiğinizi arttırmanın en kolay ve ucuz yollarından biridir.
  • Eleştirel Blog Yazıları Oluşturun: Eleştiri alacak ve tartışma oluşturacak blog yazıları oluştumanız markanızın kitlelerin önünde yarışmasını ve ciddi bir tüketici kitlesinin ilgilisini çekmeyi sağlayacaktır. Ancak bu yazılar dikkatli ve optimum düzeyde yapılması gerektiğini unutmayınız.
  • Youtube Kanalınızı Oluşturun : Günümüzde YouTube kanalına sahip olmanız  satış ve pazarlama araçlarından en etkili olanına sahip olduğunuz anlamını taşımaktadır.
  • E-Posta Listenizi Oluşturun : E-posta pazarlama özellikle hatırlatma ve kayıt açısından önemli bir pazarlama aracıdır.Zaman zaman kampanya oluşturmada zaman zaman faydalı içeriklerin kitlelere düzenli olarak iletilmesi açısından en iyi alternatiftir.